Reklama

Reklama

Wielka Krokiew przygotowana na Puchar Świata

Od trzech dni Wielka Krokiew w Zakopanem jest już przygotowana do rozegrania dwóch konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się 22 i 23 stycznia. W stolicy Tatr aktualnie trenuje kadra B prowadzona przez Zbigniewa Klimowskiego - poinformował dyrektor Pucharu Świata w skokach Lech Nadarkiewicz.

"Skocznia jest uruchomiona, zawodnicy trenują. Prognozy pogody na dni konkursu są dobre, ale do rozpoczęcia imprezy zostały jeszcze dwa tygodnie, dlatego nie można mieć stuprocentowej pewności, jaka będzie aura. Nie ma być zbyt obfitych opadów śniegu, nie są spodziewane także silne mrozy. Meteorolodzy przewidują temperaturę około minus pięciu stopni Celsjusza, bez silnych wiatrów, co jest przy skokach bardzo ważne" - powiedział Nadarkiewicz.

Organizatorzy konkursu spodziewają się przyjazdu do Zakopanego od 13 do 15 ekip. Na dwa tygodnie przed zawodami zgłoszenia nadesłało już 9 narodowych federacji narciarskich z Austriakami na czele.

Reklama

Organizatorzy sprzedali już około 90 procent biletów. Zarówno w piątek 22 stycznia jak i w sobotę 23 stycznia konkursy skoków w Zakopanem będzie oglądało po 21 300 widzów. To o pięć tysięcy mniej niż w latach ubiegłych. Powodem zmniejszenia widowni są względy bezpieczeństwa, na Wielkiej Krokwi trwa przebudowa trybun.

W tym roku uczestnicy konkursu będą mieszkali w Domu Wypoczynkowym "Hyrny", a nie tak jak dotychczas, w hotelu Centralnego Ośrodka Sportu "Zakopane". Ośrodek COS nie został wyremontowany i jego aktualny standard nie spełnia wymagań.

W trakcie konkursów na Wielkiej Krokwi będzie zainstalowanych pięć potężnych ścian diodowych oraz dwie tablice świetlne. Relacja "na żywo" z przebiegu konkursu będzie prowadzona przez Telewizję Pucharu Świata, obraz będzie przekazywany na telebimy z czterech kamer.

Program Pucharu Świata w skokach Zakopane 2010:

czwartek 21 stycznia

16.00 - 1. i 2. seria treningowa

18.00 - seria kwalifikacyjna

piątek 22 stycznia

15.10 - seria próbna

16.10 - pierwsza seria konkursowa

sobota 23 stycznia

15.00 - seria kwalifikacyjna

16.00 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL