Reklama

Reklama

Wenta: Nadszedł czas, by wyjaśnić przykre sprawy

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej po raz kolejny gości w kaliskiej Arenie. Już w środę podopieczni Bogdana Wenty zagrają z Czechami w ramach trzydniowego turnieju międzynarodowego, w którym uczestniczą też Słowacy i Rosjanie.

"Biało-czerwoni" przebywają w Kaliszu już od niedzieli, a w poniedziałek odbyli dwa treningi. Dlaczego akurat Kalisz? - To najbardziej logistyczny punkt w Polsce - odpowiedział z uśmiechem trener Wenta. - Mamy do dyspozycji hotel i halę, nikt nam nie przeszkadza, mamy po prostu spokój i normalność.

W spotkaniu z Czechami powinni wystąpić wszyscy powołani zawodnicy, choć na uraz wciąż narzeka Mateusz Jachlewski. Trener Wenta przyznał, że to ostatni moment, by sprawdzić kadrowiczów przed Euro w Austrii. - Mamy możliwość zagrania w Polsce z mocnymi przeciwnikami - oznajmił Wenta - Pod względem sportowym to dobre i zarazem ostatnie przetarcie przed mistrzostwami Europy.

Reklama

- Zadbaliśmy o to, by ten turniej rozpropagował piłkę ręczną wśród kaliskiej młodzieży - powiedział dyrektor OSRiR, Mirosław Przybyła, zaznaczając, iż ponad 1000 biletów na środowy mecz trafiło w ręce uczniów kaliskich szkół.

Podczas konferencji prasowej kapitan polskiej kadry, Damian Wleklak poruszył też aspekt pozasportowy, nie kryjąc rozczarowania działaniem władz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. -Zastanawiamy się nad protestem - wyjawił tajemniczo Wleklak. - Liczymy na rozliczenie pewnych ludzi w związku. Ale od strony sportowej kibiców w Kaliszu na pewno nie zawiedziemy.

- Nadszedł na to czas i wszelkie przykre sprawy wyjaśnią się w czwartek - dodał Wenta.

Mecz z Czechami rozpocznie się o godz. 20. W czwartek piłkarze pojadą do Bydgoszczy, natomiast turniej zakończy się dzień później w Poznaniu.

PROGRAM TURNIEJU:

28.10.2009 r. (Kalisz)

Rosja - Słowacja (godz. 18)

Polska - Czechy (20)

29.10.2009 r. (Bydgoszcz)

Rosja - Czechy (18)

Polska - Słowacja (20)

30.10.2009 r. (Poznań)

Słowacja - Czechy (18)

Polska - Rosja (20)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL