Reklama

Reklama

Wenger może w środę usiąść na ławce trenerskiej

Trener Arsene Wenger może poprowadzić piłkarzy Arsenalu w środowym spotkaniu eliminacji Ligi Mistrzów z Udinese. Wprawdzie Francuz jest zawieszony przez UEFA na dwa mecze, ale kara nie będzie obowiązywać do czasu rozpatrzenia apelacji londyńskiego klubu.

Wenger został dzień wcześniej ukarany przez UEFA na dwa spotkania za to, że podczas pierwszego meczu 4. rundy kwalifikacji LM z Udinese z trybun udzielał instrukcji swoim podopiecznym.

Wenger zasiadł wówczas wśród publiczności, bowiem odbywał nałożoną przez UEFA... poprzednią karę zawieszenia (jeden mecz) za niewłaściwe zachowanie w ubiegłym sezonie wobec sędziego rewanżowego spotkania 1/8 finału LM z Barceloną (1:3).

Kamery telewizyjne wychwyciły moment, kiedy instruował siedzącego obok Boro Primoraca, a ten telefonicznie porozumiewał się z zastępującym Francuza Patem Rice'm. Takiego zachowania zabraniają przepisy UEFA stanowiące, że ukarany trener nie może komunikować się ze swoją drużyną i musi być na trybunach z dala od zawodników.

Reklama

We wtorek UEFA uznała, że do czasu rozpatrzenia odwołania Arsenalu ostatnia kara nałożona na Wengera nie będzie obowiązywać. W pierwszym meczu 4. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów jego podopieczni pokonali na Emirates Stadium Udinese 1:0. W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL