Reklama

Reklama

Wang Zeng Yi wyprzedził Lucjana Błaszczyka

Reprezentant Polski Wang Zeng Yi awansował z 57. na 48. miejsce w rankingu ITTF tenisistów stołowych. Liderem jest wciąż Chińczyk Wang Hao, który wyprzedza rodaków Ma Lina i Ma Longa.

Z piątej na czwartą pozycję przesunął się zwycięzca zawodów Pro Tour w Warszawie Niemiec Timo Boll. Zamienił się lokatami z innym Chińczykiem Wang Liqinem.

Reklama

Wang Zeng Yi notowany jest na liście światowej od czterech lat, ale nigdy nie był tak wysoko. Poza tym po raz pierwszy wyprzedził sklasyfikowanego na 49. miejscu Lucjana Błaszczyka. W czołowej setce nie ma więcej Polaków.

Wśród kobiet prowadzi Zhang Yining, a za nią są cztery kolejne Chinki - Li Xiaoxia, Guo Yue, Wang Nan i Guo Yan. Na szóstej pozycji plasuje się Singapurka Feng Tianwei, która kilka dni temu triumfowała w Warszawie.

Z 24. na 21. miejsce awansowała Li Qian. To jej najwyższa lokata w karierze. Wpłynęło na to m.in. zwycięstwo przed miesiącem w Pro Tourze w austriackim Salzburgu. Z kolei inna reprezentantka Polski urodzona w Chinach - Xu Jie jest 67. (71.).

Dowiedz się więcej na temat: Lucjan Błaszczyk | Wang Zeng Yi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje