Reklama

Reklama

Walka o prawa TV do MŚ trwa

Polskie stacje telewizyjne wciąż nie nabyły praw do transmitowania piłkarskich mistrzostw świata, które odbędą się w 2006 roku w Niemczech. Ani Telewizja Polska SA, ani Polsat nie doszły jeszcze do porozumienia z pośrednikiem, który sprzedaje prawa.

- Cały czas negocjujemy i staramy się pozyskać te prawa. Jest to dla nas bardzo ważna impreza sportowa o znaczeniu wizerunkowym, ale będzie jeszcze ważniejsza, jeżeli nasi piłkarze się do niej zakwalifikują, czego im bardzo życzymy - powiedział dyrektor Biura Reklamy TVP Zbigniew Badziak.

Badziak poinformował, że TVP złożyła swoją ofertę i ją obecnie negocjuje. Jego zdaniem cena za prawa do mundialu musi być racjonalna. - Gdzieś musi być granica w wydawaniu pieniędzy - stwierdził.- Mamy jeszcze sporo czasu. Tak poważne kontrakty czasami są finalizowane nawet na 2-3 miesiące przed rozpoczęciem imprezy - dodał.

Reklama

TVP nie wyklucza również wspólnej oferty z telewizją Polsat, która w 2002 nabyła za 20 milionów dolarów prawa do MŚ w Korei i Japonii. Według analityków rynku medialnego, Polsat stracił na tamtej transakcji około 4 miliony dolarów.

Andrzej Łukaszewicz, Warszawa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy