Walka o Euro 2012: Izrael pokonał Maltę 3-1

Izrael pokonał Maltę 3-1 w pierwszym meczu Grupy F eliminacji do Euro 2012. Bohaterem spotkania był pomocnik Chelsea Londyn Yossi Benayoun, który ustrzelił hat-tricka.

Eliminacje Euro 2012 - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę Grupy F

Izrael szybko objął prowadzenie, ale po pierwszej połowie był sensacyjny remis, bo w 38. minucie wyrównał Jamie Pace. Gospodarze czekali na drugiego gola do 64. minuty, gdy Benayoun wykorzystał rzut karny. Lider reprezentacji Izraela podwyższył na 3-1 jedenaście minut później.

Pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do Euro 2012 rozegrane zostało już 11 sierpnia. W grupie C Estonia pokonała u siebie Wyspy Owcze 2-1. Pozostałe 22 spotkania pierwszej kolejki eliminacji odbędą się w piątek.

Izrael - Malta 3-1 (1-1)

Bramki: 1-0 Yossi Benayoun (7.), 1-1 Jamie Pace (38.), 2-1 Yossi Benayoun (64. z karnego), 3-1 Yossi Benayoun (75.).

Sędzia: Said Ennjimi (Francja).

Izrael: Dudu Aouate; Dedi Ben Dayan, Tal Ben Haim, Tamir Cohen, Danny Bonder; Baram Kayal (86. Eyal Golasa), Almog Cohen, Lior Refaelov, Yossi Benayoun; Eran Zehavi (51. Gil Vermouth), Ben Sahar (74. Shlomi Arbeitman).

Malta: Andrew Hogg; Jonathan Caruana, Carlo Mamo, Gareth Sciberras, Andre Agius, Daniel Bogdanovic (57. Andrew Cohen), Roderick Briffa (82. Clayton Failla), Michael Mifsud, Shaun Bajada, Edward Herrera (80. Emanuel Muscat), Jamie Pace.

Dowiedz się więcej na temat: Yossi Benayoun | Izrael | Euro 2012