Reklama

Reklama

Walka Adamka z Kliczką w pay per view?

Tomasz Adamek we wrześniu zmierzy się z Władimirem Kliczką w walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Niewykluczone, że za przyjemność obejrzenia tej walki kibic przed telewizorem będzie musiał dodatkowo zapłacić - informuje serwis boxingnews.pl

"Ameryka zbliża się wielkimi krokami" - te słowa mogą już dziś wypowiedzieć kibice boksu zawodowego, którzy do tej pory cieszyli się z niekodowanych transmisji gal bokserskich emitowanych na antenie telewizji Polsat, czy Polsat Sport. Największa platforma w Polsce (Cyfrowy Polsat) już niebawem ma zamiar uruchomić transmisję wydarzeń sportowych w systemie PPV. Pierwszym sprawdzianem dla stacji Polsat będzie być może transmisja walki Tomasza Adamka z Władimirem Kliczko. Władze stacji chcą, aby największe wydarzenie w historii boksu zawodowego w Polsce, czyli walka polskiego pięściarza o tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej była transmitowana w systemie "pay per view".

Reklama

Co ciekawe zdecydowanie za transmisją walki Adamek kontra Kliczko w systemie PPV jest menadżer polskiego pięściarza Ziggy Rozalski, który nie ukrywa, że takie rozwiązanie wiązałoby się z większymi wpływami dla Team Adamek z tej walki.

Już wiosną 2010 roku szef sportu w telewizji Polsat mówił: Pay-per-view to jeden z kierunków, w którym zmierzamy, ale bez żadnych szaleństw. Do tej pory Grupa Polsat system płatności za transmisje testowała w Internecie za pośrednictwem platformy ipla.tv.

Transmisja wielkich wydarzeń sportowych w systemie PPV jest już normą zarówno w USA jak i w Wielkiej Brytanii. Ziggy Rozalski, manager Tomasza Adamka, w wypowiedziach dla mediów nie ukrywa, że też dąży do tego, by walka Adamek - Kliczko była oferowana właśnie w systemie PPV.

Z pierwszych obliczeń wynika, że za walkę Adamek kontra Kliczko przeciętny kibic musiałby zapłacić 10 zł. Dzięki tej opłacie otrzymałby dostęp do transmisji, którego ważność wynosiłaby 24 godziny. Po tym czasie kanał PPV zostałby zakodowany, a jeśli widz chciałby jeszcze raz zobaczyć ten pojedynek musiałby po raz kolejny uiścić wymaganą opłatę na konto stacji. Dzięki temu ponownie uzyskałby dostęp do transmisji na kolejne 24 godziny.

Nie jest jednak przesądzone, że "Walkę Stulecia", jak dziś nazywany jest pojedynek Adamek kontra Kliczko, pokaże stacja Polsat. Prawa do transmisji walk Władimira Kliczko ma obecnie kodowana stacja Orange Sport i niewykluczone, że to właśnie ona przeprowadzi transmisję z tego wydarzenia. Przypomnijmy, że ostatnią walkę o tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej z udziałem polskiego zawodnika przeprowadziła telewizja Canal Plus Sport, która pokazała pojedynek Alberta Sosnowskiego z Witalijem Kliczką.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne