Reklama

Reklama

Walka Adamek - Kliczko w Warszawie?!

Mecz piłkarski Polska - Niemcy i walka Adamek - Kliczko - to mają być główne imprezy na otwarcie Stadionu Narodowego.

Zobacz nasz serwis poświęcony Tomaszowi Adamkowi!

Operator stadionu we Wrocławiu już ogłosił, że walka Tomasza Adamka z Władymirem Kliczko odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Tymczasem we wtorek szef Narodowego Centrum Sportu, Rafał Kapler wylatuje do Los Angeles, aby negocjować pojedynek Polaka z Ukraińcem na Stadionie Narodowym.

Wstrząsający wrzesień na Narodowym

To byłby niesamowity wrzesień 2011 roku na Stadionie Narodowym - 6 września piłkarskie spotkanie Polska - Niemcy, a po kilkunastu dniach bokserska "walka stulecia" Tomasza Adamka z Władymirem Kliczko!

Reklama

Kapler mówi: "Otrzymaliśmy propozycję walki w połowie grudnia. Na początku stycznia w mediach ukazała się informacja, że walka odbędzie się we Wrocławiu. Tymczasem nikt z nami nie negocjował konkretów".

Spółka SMG, operator stadionu we Wrocławiu, trochę się pośpieszyła. Kathy Duva z Main Events poinformowała Kaplera, że umowa ze stolicą Dolnego Śląska nie jest podpisana i chętnie pozna propozycję Stadionu Narodowego. Kapler przyznaje: "Udaję się do USA, aby między innymi rozmawiać o walce Adamka z Kliczko".

15 dużych imprez rocznie

Kapler planuje w 2011 roku zorganizowanie sześciu imprez na Stadionie Narodowym. Rok 2012 będzie specyficzny, ponieważ na Stadionie Narodowym odbędzie się pięć spotkań finałów EURO 2012. Przez kilka miesięcy przed turniejem obiekt znajdzie się de facto we władaniu UEFA. Kapler zaznacza: "W 2013 roku chciałbym, aby na stadionie odbyło się przynajmniej 15 imprez. Docelowo powinno być ich jeszcze więcej. Na Wembley rocznie odbywa się ponad 30 imprez, z czego kilkanaście piłkarskich".

Narodowe Centrum Sportu - które wedle zapewnień ministra sportu Adama Giersza będzie operatorem stadionu - również chce zaproponować "pakiet piłkarski". Kapler zamierza wynegocjować taki pakiet z PZPN-em i agencją Sport Five, która zajmuje się marketingiem na rzecz związku.

Miejsce w loży na Euro 2012 za sześć tys. zł!

Polska - Niemcy w piłce, Adamek - Kliczko o pas mistrza świata w boksie, to byłby świetny argument dla kontrahentów, którzy już od tego tygodnia mogą kupować loże na Stadionie Narodowym. Z 68 lóż zaoferowana zostanie ponad połowa, a pakiet na dwa lata - w tym mecze finałów EURO 2012 - kosztuje milion złotych za lożę, w której jest dwanaście miejsc. Pakiet na EURO 2012 wyceniony został na 350 tysięcy złotych, co oznacza, że miejsce w loży na jeden mecz finałów ME kosztuje niespełna 6 tysięcy złotych. Kapler zaznacza: "Myślę, że to jest propozycja, która dla wielu firm jest racjonalna".

Dyskutuj na blogu Romana Kołtonia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL