Reklama

Reklama

W żużlowej Grand Prix Danii wystąpi szesnastolatek

W żużlowej Grand Prix Danii 11 czerwca w Kopenhadze wystąpi z dziką kartą 16-letni Duńczyk Mikkel B. Jensen, który tym samym będzie najmłodszym uczestnikiem w historii mistrzostw świata rozgrywanych w tej formule od 1995 roku.

Trener reprezentacji Danii seniorów Anders Secher uważał, że z dziką kartą powinien w Kopenhadze wystąpić bardziej doświadczony Niels Kristian Iversen. Jednak 16-letniego zawodnika polecił osobiście Ole Olsen, trzykrotny indywidualny mistrz świata (1971, 1975, 1978), wieloletni dyrektor serii Grand Prix (1995-2009), a obecnie dyrektor sportowy w międzynarodowej federacji sportów motocyklowych FIM.

- Jensen jest wielkim talentem duńskiego żużla. Wystąpił już w reprezentacji U-21, w której się rewelacyjnie zaprezentował. Uważamy że powinien zmierzyć się najlepszymi, aby powoli zaczął się przyzwyczajać do dużych imprez - powiedział Olsen.

Reklama

"Jazda przeciwko takim gwiazdom jak Tomasz Gollob i Jason Crump z dopingiem 25 tysięcy widzów na stadionie Parken będzie dla mnie wielkim przeżyciem, lecz zamierzam zdobyć w tym Grand Prix kilka punktów. Na razie codziennie intensywnie oglądam moich przeciwników na filmach w internecie, tak że do walki będę przygotowany" - powiedział Jensen dziennikowi Ekstrabladet.

Jensen mieszka w "żużlowej" miejscowości Vojens gdzie, występuje w barwach miejscowego klubu. Jest też zawodnikiem szwedzkiej drużyny Gnistorna Malmoe, lecz nie zawsze występuje w meczach wyjazdowych, ponieważ uczęszcza do gimnazjum handlowego. Jego talent zwrócił już uwagę sponsorów i młody żużlowiec podpisał przed kilkoma tygodniami solidny kontrakt ze znanym producentem napojów energetycznych.

Zajmujący się wyszukiwaniem młodych talentów Erik Gundersen powiedział: "obserwuję go od czterech lat i musze powiedzieć, że chyba nigdy nie widziałem tak szybko rozwijającego się żużlowca. On ma wrodzony supertalent do tej dyscypliny i usłyszymy o nim wcześniej niż się wszystkim wydaje".

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje