Reklama

Reklama

W Whistler otwarto lokal dla gejów i lesbijek

Przez dwanaście godzin dziennie w Whistler czynny będzie "Pride House" (Dom Dumy), który ma stanowić miejsce spotkań gejów i lesbijek uczestniczących w zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Uroczystego otwarcia dokonano w poniedziałek wieczorem.

"Pride House jest otwarty i dostępny dla wszystkich, bez względu na orientację seksualną. Jako mniejszość chcemy być jednak częścią olimpijskiej idei. Choć Kanada to bardzo otwarty kraj, temat homofobii wciąż jest aktualny" - przyznał organizator przedsięwzięcia, Dean Nelson.

Jak poinformował, jednym z gości ma być były kanadyjski pływak Mark Tewksbury. Na igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku zdobył złoty medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym, a po zakończeniu kariery przyznał, że jest homoseksualistą.

Lokal w Whistler będzie czynny do zakończenia igrzysk paraolimpijskich (21 marca). Podobny ma działać również w Vancouver, które uchodzi za jedną z najbardziej przyjaznych mniejszościom seksualnym metropolię.

Reklama

W Whistler odbędą się zawody olimpijskie w konkurencjach na świeżym powietrzu, m.in. skoki narciarskie i biegi narciarskie oraz biathlon.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje