Reklama

Reklama

W sobotę startuje Grand Prix MTB

Zawody w Szczawnie Zdroju rozpoczną w sobotę, 18 kwietnia, 14. już cykl wyścigów w kolarstwie górskim - Lang Team Grand Prix MTB. Organizatorzy oczekują, że podobnie jak w ubiegłym roku, na starcie każdej z czterech imprez cyklu stanie kilkuset zawodniczek i zawodników.

Zawody w Szczawnie Zdroju rozpoczną w  sobotę, 18 kwietnia, 14. już cykl wyścigów w kolarstwie górskim -  Lang Team Grand Prix MTB. Organizatorzy oczekują, że podobnie jak  w ubiegłym roku, na starcie każdej z czterech imprez cyklu stanie  kilkuset zawodniczek i zawodników.

Kolejne zawody odbędą się 16 maja w Bielawie, 30 maja w Nałęczowie i 6 czerwca w Gdańsku.

Jak podkreśla Czesław Lang, pomysłodawca i główny organizator Grand Prix, zawody mają na celu nie tylko wyłonienie najlepszych zawodników, ale również promocję i popularyzację kolarstwa górskiego. Wśród kilkuset uczestników są bowiem zarówno zawodowcy jak i młodzi adepci kolarstwa - od młodzików po młodzieżowców.

Dla młodych kolarzy Grand Prix jest okazją spróbowania swych sił na tych samych trasach, na których rywalizują sławy polskiego i światowego kolarstwa górskiego.

Reklama

"Tworzymy jedną wielką kolarską rodzinę. Cieszy mnie fakt, że z roku na rok przybywa chętnych do startu. Mam również satysfakcję, że jest z nami Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, która jako młoda zawodniczka startowała w GP MTB" - powiedział Czesław Lang podczas poprzedzającej inaugurację cyklu konferencji prasowej w Warszawie.

To w Grand Prix MTB Maja Włoszczowska rozpoczynała kolarską karierę i odniosła pierwsze sukcesy. Trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium całego cyklu. Jak powiedziała, tegoroczna rywalizacja będzie ciężka, a jej największą rywalką będzie siedmiokrotna triumfatorka GP MTB - Anna Szafraniec.

Lang nie ukrywa, że sytuacja gospodarcza znacznie skomplikowała przeprowadzenie cyklu. Zabrakło głównego sponsora imprezy i dlatego w tej roli występować będzie organizator - Lang Team. "Robimy to dla dobra kolarstwa - mówi Czesław Lang - czasem trzeba dać coś od siebie, nie oglądając się na innych. Nie mogłem dopuścić, żeby impreza z takimi tradycjami znikła z kalendarza. Tym bardziej wdzięczny jestem tym partnerom, którzy pozostali z nami w trudnej sytuacji".

Znaczenie cyklu Grand Prix docenia trener reprezentacji Polski w kolarstwie górskim Andrzej Piątek, podkreślając, że uważa tę serię wyścigów za najbardziej prestiżową imprezę w Polsce. "Będę obserwował krajową czołówkę podczas tych zawodów, a ich postawa w Grand Prix będzie miała decydujące znaczenie przy ustalaniu składu reprezentacji narodowej na najważniejsze tegoroczne imprezy - mistrzostwa Europy i świata" - powiedział Piątek, który jest równocześnie szkoleniowcem Mai Włoszczowskiej w ekipie CCC Polkowice.

Wszystkie wyścigi cyklu odbywać się będą w soboty według jednakowego harmonogramu czasowego. Rywalizację rozpoczynają młodzicy o godz. 9.30, a kończy dwugodzinny wyścig elity od 14.30 do 16.30.

Program Lang Team Grand Prix MTB 2009:

18.04 Szczawno Zdrój

16.05 Bielawa

30.05 Nałęczów

06.06 Gdańsk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL