Reklama

Reklama

W Japonii chcą zwiększyć limity kibiców na stadionach. Zaplanowano eksperyment

Japonia wciąż boryka się z koronawirusem, ale w statystykach wciąż notuje się spadek zachorowań. Wszystko wskazuje na to, że władze zdecydują się na znoszenie niektórych obostrzeń. Chodzi między innymi o limit miejsc na stadionach podczas wydarzeń sportowych.

Jeszcze niedawno Japonia żyła igrzyskami olimpijskimi oraz paraolimpijskimi. Sport zawładnął krajem w obliczu pandemii koronawirusa, a organizatorzy zrobili wszystko, aby wydarzenie było jak najbardziej bezpieczne. Sportowcy nie mogli jednak liczyć na obecność kibiców na trybunach. To jedna z zasad bezpieczeństwa, która została wprowadzona na czas imprezy.

Teraz okazuje się, że w Japonii sytuacja zaczyna się normować. Według statystyk wciąż odnotowuje się spadek liczby zachorowań, a władze zaczynają myśleć nad luzowaniem poniektórych obostrzeń. Chodzi o limity kibiców, którzy mogą uczestniczyć w wydarzeniach sportowych.

Reklama

Japoński eksperyment

Od października władze chcą rozpocząć eksperyment, który będzie polegał na wykorzystaniu dowodu szczepień dla złagodzenia ograniczeń pojemności stadionów.

Obecnie maksymalna dozwolona liczba widzów wynosi 5 tysięcy. Dotyczy to meczów piłki nożnej oraz baseballu między innymi w Tokio. Po zniesieniu tych środków ostrożności, limit może zostać podniesiony do 10 tysięcy kibiców.

Rząd planuje znieść stan wyjątkowy w Tokio i 18 innych prefekturach pod koniec września. Dalsze łagodzenie restrykcji w sporcie uzależnione będzie od powodzenia eksperymentu. Do tego dojdą również testy w bardziej tłumnych miejscach, jak na przykład sale koncertowe.

ABReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje