Vive zagra z Wisłą w finale Pucharu Polski piłkarzy ręcznych

W drugim meczu półfinałowym turnieju Final Four PGNiG Pucharu Polski piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce pokonało OKPR Warmia Anders-Group-Społem Olsztyn 32-28. Wcześniej Wisła Płock pokonała MSPR Reflex Miedź Legnica 31-15.

Płoccy kibice dopingowali drużynę Warmii, licząc, że olsztynianie sprawią ogromną niespodziankę. Lepiej mecz zaczęli kielczanie, ale w 11. minucie był już remis 5-5, a krótko potem Warmia wyszła na prowadzenie 9-7. Jeszcze w 28. minucie był remis 15-15.

Po przerwie Vive radziło sobie lepiej, choć jeszcze na pięć minut przed końcem, po serii błędów podopiecznych Bogdana Wenty, Warmia traciła tylko dwa gole (27-29). Na więcej zespół z Kielc jednak nie pozwolił. W niedzielnym finale Vive zagra z Wisłą Płock.

Nie udała się Wiśle pierwsza część meczu półfinałowego z zespołem z Legnicy, chyba że płocczanie nie chcieli pokazać swoich atutów przed finałem z Vive. W 24 min. prowadzili tylko 7:6. Dwie minuty później po zderzeniu z zawodnikiem Miedzi, zniesiono z boiska Michała Zołoteńkę, który został odwieziony karetką do szpitala.

W drugiej połowie przewaga Wisły nie podlegała dyskusji, a gwiazdą drużyny gospodarzy był Adam Wiśniewski.

Vive Targi Kielce - OKPR Warmia Anders-Group-Społem Olsztyn 32-28 (17-15)

Vive Kielce: Marcus Clevery, Kazimierz Kotliński - Piotr Grabarczyk, Mateusz Zaremba 2, Paweł Podsiadło, Patryk Kuchczyński 5, Mirza Dzomb 3, Mariusz Jurasik 5, Rastko Stojkovic 5, Rafał Gliński, Daniel Żółtak, Henrik Knudsen 1, Tomasz Rosiński 2, Vitalij Nat 7, Uros Zorman 2.

Warmia Olsztyn: Wojciech Boniecki, Sebastian Sokołowski - Paweł Ćwikliński 4, Damian Moszczyński 3, Mateusz Jankowski 5, Mariusz Gujski 3, Mateusz Kopyciński, Michał Bartczak, Sebastian Rumniak 5, Michał Nowak 5, Michał Krawczyk, Marcin Malewski 3.

Sędziowali: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski. Kary: 12 min. Warmia i 14 min. Vive.

Czerwoną kartkę w 30 min. za niesportowe zachowanie dostał Patryk Kuchczyński z Vive. Widzów: ok. 2 tys.

Wisła Płock pokonała MSPR Reflex Miedź Legnica 31:15 (10:6)

Wisła: Marcin Wichary, Morten Seier - Zbigniew Kwiatkowski 1, Piotr Chrapkowski 8, Joakim Backstrom 3, Arkadiusz Miszka, Tomasz Paluch, Adam Wiśniewski 8, Vegard Samdahl, Rafał Kuptel, Bostjan Kavas 2, Luka Dobelsek, Michał Zołoteńko, Adam Twardo 3, Dmitrij Kuzieliew 6.

Miedź: Lech Kryński, Artur Banisz - Władimir Chuziejew 2, Jarosław Paluch, Tomasz Faniszewski 1, Grzegorz Garbacz 1, Adam Skrabania 1, Artur Szabat 1, Piotr Swat, Paweł Piwko, Andrzej Brygier, Adam Światek 9, Bogumił Buchwald, Marek Boneczko.

Kary: Wisła - 6; Miedź - 8 minut. Sędziowali: Michał Kopiec, Marcin Zubek

Widzów: ok. 3 000.

Dowiedz się więcej na temat: Anders | Miedź Legnica | Bogdan Wenta | vive targi kielce