Reklama

Reklama

Vancouver pokryje koszty budowy wioski olimpijskiej

Koszty budowy wioski olimpijskiej w Vancouver w związku z ogólnoświatowym kryzysem finansowym zostaną pokryte z podatków mieszkańców kanadyjskiego miasta - gospodarza zimowych igrzysk w 2010 roku. Przeznaczono na to kwotę 254,2 miliona dolarów.

Koszty budowy wioski olimpijskiej w  Vancouver w związku z ogólnoświatowym kryzysem finansowym zostaną  pokryte z podatków mieszkańców kanadyjskiego miasta - gospodarza  zimowych igrzysk w 2010 roku. Przeznaczono na to kwotę 254,2  miliona dolarów.

O decyzji miasta, poprzedzonej zmianami w prawie umożliwiającymi także zaciągnięcie pożyczki na ten cel, poinformował burmistrz Vancouver Gregor Robertson.

W wiosce olimpijskiej ma powstać 1100 mieszkań. Kryzys finansowy spowodował, że jeden z podmiotów odpowiedzialnych za finansowanie budowy wioski olimpijskiej nie przekazał na ten cel 633 milionów dolarów.

Miasto już wydało z pieniędzy podatników 84,3 miliony dolarów, by nie doszło do wstrzymania prowadzonych prac, ale ta kwota wystarczy jedynie do kontynuowania robót do końca marca. Wioska olimpijska powinna powstać do jesieni 2009 roku.

Reklama

Władze miasta planują po zakończeniu igrzysk sprzedaż większości z segmentów w ofercie publicznej, co ma spowodować częściowy zwrot poniesionych kosztów. Nie wiadomo jednak, w jakim stopniu - przy załamaniu się rynku dewoloperskiego - plany te będą mogły zostać zrealizowane.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL