Reklama

Reklama

Van der Sar bliski zakończenia kariery

Edvin van der Sar prawdopodobnie po obecnym sezonie zakończy karierę sportową. Decyzję Holendra, który 29 października skończy 40 lat, ujawnił odpowiadający za szkolenie bramkarzy w Manchesterze United Eric Steele.

- Edvin dużo ostatnio myślał o swojej przyszłości. Jest gotowy do zakończenia kariery, powoli oswaja się z tą myślą i uważa, że w lecie będzie dobry moment. Ma jeszcze tylko jedno marzenie - zdobyć Puchar Anglii. Tego trofeum brakuje mu w bogatej kolekcji - powiedział o van der Sarze Steele.

Reklama

Jak wyjaśnił, holenderski bramkarz ma poinformować szkoleniowców Czerwonych Diabłów o swojej ostatecznej decyzji do końca roku. - Wtedy zaczniemy się zastanawiać nad obsadą tej pozycji na przyszły sezon - wyjaśnił.

Steele uważa, że sportowych powodów do zakończenia kariery przez van der Sara nie ma. - Ciągle jest w wysokiej formie. To stuprocentowy zawodowiec, a ponadto bardzo inteligentny, rozsądny człowiek. Nie ma żadnych powodów, by nie bronił bramki Manchesteru United, a jego doświadczenie jest dla zespołu wręcz bezcenne - zauważył.

Jednym ze zmienników i kandydatów na następcę Holendra, który trafił na Old Trafford w 2005 roku, jest Tomasz Kuszczak.

Dowiedz się więcej na temat: united | van der sar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje