Reklama

Reklama

US Open: Urszula Radwańska o krok od przejścia eliminacji

Urszula Radwańska osiągnęła trzecią i zarazem decydującą rundę eliminacji do wielkoszlemowego turnieju US Open (z pulą nagród 22,063 mln dol.), pokonując Greczynkę Eirini Georgatou 6:3, 6:1. W piątek polska tenisistka zmierzy się z Japonką Riką Fujiwarą.

Czwartkowe mecze na kilka godzin przerwały opady deszczu, w tym pojedynek rozstawionej z numerem ósmym Polki z Georgatou, przy stanie 1:2 w pierwszym secie. Opóźnienia związane z załamaniem pogody spowodowały, że na kort nie udało się wyjść Marcie Domachowskiej, która w drugiej rundzie miała się spotkać z Czeszką Evą Birnerovą (nr 12.).

Mecz Domachowskiej przełożono na piątek, a jeśli wygra, to na koniec dnia zmierzy się jeszcze z lepszą zawodniczką w rywalizacji Sesil Karatanczewej z Kazachstanu z Rosjanką Witaliją Diatczenko (24.).

W pierwszej rundzie start w nowojorskich eliminacjach zakończyli wcześniej Magda Linette, Jerzy Janowicz i Marcin Gawron. W turnieju głównym wystąpi Agnieszka Radwańska, jako rozstawiona z numerem 12., a jej pierwszą rywalką będzie jedna ze zwyciężczyń kwalifikacji, być może będzie nią młodsza siostra Urszula lub Domachowska.

Reklama

Wynik spotkania drugiej rundy eliminacji kobiet:

Urszula Radwańska (Polska, 8) - Eirini Georgatou (Grecja) 6:3, 6:1.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama