Reklama

Reklama

Urban: Przykra rzeczywistość

"Jeśli już mieliśmy odpaść po fazie grupowej, to w lepszym stylu. I ten zespół na to stać" - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" trener Legii Warszawa Jan Urban, który był w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski.

"Jednak nie mieliśmy argumentów, aby to zrobić. Nie wszyscy byli w optymalnej formie. Ogólnie można powiedzieć, że samo uczestnictwo w tym turnieju to sukces" - dodał Jan Urban.

Polska zakończyła swój udział na Euro 2008 z jednym punktem na koncie. Biało-czerwoni przegrali z Niemcami (0:2) i Chorwacją (0:1) oraz zremisowali z Austriakami (1:1).

"Z Niemcami było najlepiej, potrafiliśmy grać jak równy z równym przez większą część spotkania. Na pewno wypadliśmy lepiej niż dwa lata temu. Pytanie tylko, czy oni byli lepszą drużyną niż wtedy. Powinniśmy ograć Austrię, bo to zespół na podobnym poziomie. Chorwaci przerośli nas jakością gry i techniką" - ocenił szkoleniowiec Legii.

Reklama

"Dysponujemy takim, a nie innym potencjałem. Nikt nam nie odbierze wiary w sukces, ale rzeczywistość jest dosyć przykra. Za dwa lata na mistrzostwach świata nie spodziewajmy się, aby nagle przybyło nam dobrych piłkarzy. Będziemy musieli wybierać wśród tych, których mamy" - podkreślił Jan Urban.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL