Reklama

Reklama

Ultimatum dla Skupienia i Rutkowskiego

Po konkursach Pucharu Świata w Harrachowie polscy skoczkowie wrócili do kraju. Poniedziałek i wtorek będą mieli wolne, a w środę spotkają się na treningu w Zakopem. W najbliższy weekend pucharowa karuzela przenosi się do Engelbergu.

Kto z Polaków pojedzie do Szwajcarii? Na pewno Adam Małysz i Robert Mateja, być może także Krystian Długopolski, który dobrze spisał się w Pucharze Kontynentalnym w Lahti, zajmując miejsca siódme i dziewiąte.

Tymczasem kierownictwo PZN przeprowadziło rozmowy dyscyplinarne z Wojciechem Skupieniem i Mateuszem Rutkowskim. "Obaj wykazali się nieprofesjonalnym podejściem, nie przestrzegają diety, stąd ich nadwaga" - powiedział w "Dzienniku Polskim" prezes PZN Paweł Włodarczyk.

Reklama

"Kiedy trenerzy postawili im warunek - zbicie wagi, poszli na saunę. Wagę zbili, ale osłabili organizm. Nie ma innego wyjścia - muszą stale przestrzegać dietę. Postawiłem im twarde warunki - mają plasować się w czołowej "30" podczas Turnieju Czterech Skoczni. Uważamy, że obaj mają duży potencjał i stać ich na takie wyniki. Jeśli nie wypełnią naszych warunków, zostaną skreśleni z kadry" - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL