Reklama

Reklama

Ukraiński mistrz stanął obok Polaka i wskazał symbol. Tak podziękował Polsce

W poniedziałek tytuł mistrza Europy we wspinaczce sportowej na czas wywalczył Danił Bołdyriew. Tuż obok Ukraińca na podium stanął Marcin Dzieński. Rywal Polaka tuż po zakończonych zmaganiach zdecydował się wykonać symboliczny gest, który przykuł uwagę kamery.

Poniedziałkowa rywalizacja we wspinaczce sportowej na czas przyniosła Polsce worek medali. Całe podium mistrzostw Europy zajęły Aleksandra Mirosław oraz siostry Kałuckie - Aleksandra i Natalia. Srebro wywalczył natomiast Marcin Dzieński.

W rywalizacji panów najlepszy okazał się Danił Bołdyriew. Ukrainiec tuż po zakończonej walce o medale zdecydował się wykonać gest, który miał bardzo symboliczny wymiar.

Piękny gest Ukraińca wobec Polski

Świeżo upieczony mistrz Starego Kontynentu wskazał na Godło Polski, które znajdowało się na koszulce Dzieńskiego, a następne uniósł w górę kciuk. Podobny gest ukraiński sportowiec wykonał podczas dekoracji.

Reklama

Czytaj też: ME w lekkoatletyce. Wspaniały gest! Zrezygnował z biegu by pomóc rywalowi

Pomimo trwającej wojny w Ukrainie, sportowiec godnie reprezentował swój kraj w zawodach. Swoim gestem chciał podziękować Polakom za wsparcie.

Bołdyriew podczas dekoracji pojawił się z flagą Ukrainy. Wcześniej pokazał się widowni w koszulce z napisem "jestem dumnym bycia Ukraińcem".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL