Reklama

Reklama

Ukraina chce oskarżyć Spyrosa Marangosa o pomówienia korupcyjne

Ukraina może zwrócić się do sądu z pozwem przeciw Spyrosowi Marangosowi, który uważa, że ma dowody na korupcję przy wyborze gospodarza piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku - oświadczył wicepremier Borys Kołesnikow.

Turniej zorganizują wspólnie Polska i Ukraina, jednak zarzuty Cypryjczyka dotyczą strony ukraińskiej.

"Jestem przekonany, że Ukraina nikogo nie przekupywała. Nasza oferta została wybrana uczciwie, tym bardziej, że prezydent UEFA Michel Platini od razu po wyborze na tę funkcję mówił publicznie, że wielka piłka powinna przesuwać się na wschód Europy" - powiedział Kołesnikow w rozmowie z dziennikarzem gazety "Siegodnia".

Oskarżenie o korupcję przy przyznawaniu prawa do organizacji Euro 2012 wysunął cypryjski działacz piłkarski Spyros Marangos. Według niego w grę wchodziła kwota 11 milionów euro.

Reklama

"Jestem przekonany, że zachodnie sądy wskażą temu towarzyszowi jego miejsce" - dodał Kołesnikow, który w rządzie jest odpowiedzialny za przygotowania do ME.

"Tu nie chodzi o czyjąś głupotę, tu chodzi o wizerunek i prestiż naszego kraju" - podkreślił.

W sobotę pozew przeciw Marangosowi w szwajcarskiej policji kryminalnej oraz cypryjskiej prokuratorze generalnej złożyła UEFA. Jej zdaniem, jego oskarżenia o korupcję są bezpodstawne.

Z Kijowa - Jarosław Junko

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL