Reklama

Reklama

UEFA krytyczna dla Chorzowa

Kraków i Poznań są oznaczone na zielono, ale Chorzów niestety jest czerwony - poinformował przewodniczący podkomisji sejmowej ds. przygotowań Polski do organizacji Euro 2012 Andrzej Biernat, który w Krakowie opowiadał o ostatnim raporcie UEFA.

- Raport UEFA posługuje się kolorami, od czerwonego, który mówi o bardzo wysokim zagrożeniu projektu, do białego, który te zagrożenia znosi. Zielony jest optymistycznym kolorem, bowiem mówi on jedynie o słabych zagrożeniach. Poznań i Kraków są prawie w całości na zielono, z małymi wyjątkami dotyczącymi infrastruktury drogowej. Pozostałe miasta przeszły do kolorów żółtych, a w jednym przypadku mamy kolor czerwony. W porównaniu z poprzednim raportem, który był prawie cały czerwony, obecny jest już wielokolorowy.

Jak wypadają w raporcie inne miasta?

Reklama

- Poza Krakowem i Poznaniem wszystkie pozostałe miasta są na podobnym poziomie. Może Warszawa trochę wyskoczyła ostatnio do przodu, bo już jutro na Stadion X-lecia wjadą maszyny, które rozpoczną budowę obiektu. We Wrocławiu jest przygotowywany teren pod stadion, podobnie jak w Gdańsku, gdzie wywożony jest torf. W piątek, czyli dzisiaj, Wojewoda Pomorski wydał pozwolenie na budowę Baltic Arena. Zagrożenia są zatem coraz mniejsze, ale nadal istnieją.

Które miasto jest oznaczone kolorem czerwonym?

- Na czerwono jest Chorzów, który zmienił koncepcję przebudowy stadionu, a UEFA bardzo nie lubi, gdy dokonuje się zmian podczas trwania projektu. Na Stadionie Śląskim chcą wyburzyć jedną z trybun i w jej miejsce wybudować nową, stąd pojawił się na ich projekcie kolor czerwony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy