Reklama

Reklama

Tysiące fanów Małysza przyjedzie na jego benefis

Nawet 60 tysięcy fanów Adama Małysza przyjedzie w sobotę do Zakopanego na pożegnalną imprezę wybitnego skoczka - przewidują organizatorzy. Na trybunach Wielkiej Krokwi zasiądzie 21,5 tys kibiców.

- Zainteresowanie pożegnalną imprezą Adama Małysza jest bardzo duże i spodziewamy się, że wierni kibice będą chcieli zobaczyć ostatni skok swojego idola choćby z daleka - powiedziała przedstawicielka głównego organizatora Maja Kurzyna.

Biura podróży, które zajmowały się rozprowadzaniem biletów na benefis Małysza, sprzedały wszystkie wejściówki na Wielką Krokiew już w pierwszych godzinach od rozpoczęcia dystrybucji. Bilety na benefis Małysza, w zależności od sektorów, kosztują od 60 do 70 zł. Miejsce w tak zwanym sektorze dla VIP-ów to już wydatek 250 zł.

Reklama

Fani Małysza, którzy wcześniej nie zakupili biletów na benefis, nie będą mogli ich nabyć tuż przed imprezą, tak jak to bywa w przypadku Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Kibice mogą jeszcze znaleźć miejsca noclegowe w Zakopanem. Ceny popularnych kwater prywatnych pod Giewontem na najbliższy weekend wahają się od 35 do 55 zł za nocleg, w zależności od standardu. Nocleg w hotelu w Zakopanem to wydatek od 100 zł wzwyż.

Sobotni konkurs Skoków do Celu - Adam's Bull's Eye będzie podsumowaniem siedemnastoletniej kariery sportowej Małysza oraz wielkim pożegnaniem "Orła z Wisły". Podczas nietypowego konkursu skoczkowie wylosują odległości, a następnie ustawią sobie belkę startową i poszybują w kierunku wyznaczonego dystansu. Punktowane będą wyniki najbliższe założonego celu. Rywalizacja odbędzie się w dwóch seriach.

W konkursie, którym Małysz oficjalnie zakończy zawodniczą karierę, wystąpi piętnastu czołowych skoczków narciarskich oraz reprezentacja Polski. Do udziału w zawodach zaproszeni zostali: Austriacy Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer, Czech Jakub Janda, Finowie Janne Ahonen i Matti Hautamaeki, Japończyk Noriaki Kasai, Niemcy Martin Schmitt i Michael Uhrmann, Norwegowie Tom Hilde, Anders Jacobsen i Bjoern-Einar Romoeren oraz Szwajcarzy Simon Ammann i Andreas Kuettel.

Po zakończeniu konkurencji sportowych i dekoracji zwycięzców, benefis uświetnią koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Pod Wielką Krokwią zagrają: Wilki, Brathanki, Blue Cafe, Kasia Wilk, Piotr Cugowski oraz Papa D. Specjalną piosenkę skomponowaną dla Adama Małysza zaśpiewają wspólnie: Patrycja Markowska, Kasia Wilk, Piotr Cugowski oraz Grzegorz Skawiński.

Na trybunach Wielkiej Krokwi w sobotę kibice założą sztuczne wąsy identyfikując się w ten sposób ze swoim idolem. Pomysł ten zainicjowali internauci, fani Małysza, za pomocą portali społecznościowych.

W sobotę decyzją rady miasta Małysz zostanie 27. honorowym obywatelem Zakopanego. To właśnie zawody na Wielkiej Krokwi z jego udziałem przyciągały pod Giewont tysiące kibiców przyczyniając się do promocji miasta.

Czytaj również:

Iza Małysz: Zero procent szans na powrót Adama

Małysz: Dopiero teraz dociera do mnie, że to już koniec

Podziękuj Adamowi Małyszowi!

Czym teraz powinien zając się Adam Małysz?

Kamil Stoch następcą Adama Małysza? Dołącz do dyskusji na forum

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy