Reklama

Reklama

Tydzień Kiloński: Polacy w rolach głównych

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajął pierwsze miejsce, a Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot) drugie w deskowej klasie RS:X w 114. regatach Kieler Woche (Tydzień Kiloński) zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata.

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajął  pierwsze miejsce, a Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot)  drugie w deskowej klasie RS:X w 114. regatach Kieler Woche  (Tydzień Kiloński) zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata.

Przed ostatnim, tzw. medalowym wyścigiem - punktowanym podwójnie - z udziałem dziesięciu najlepszych zawodników, prowadził Miarczyński, a Myszka był trzeci. Jednak w niedzielę swój dzień miał Myszka, który jako pierwszy minął metę. Miarczyński był czwarty i spadł na drugą pozycję.

W tej samej klasie, w gronie kobiet, drugie miejsce zajęła Anna Gałecka (SKŻ Hestia Soport), trzecie jej klubowa koleżanka Marta Hlavaty, czwarte Agata Brygoła (AZS AWFiS Gdańsk), a siódme Małgorzata Białecka (SKŻ Hestia Sopot).

Końcowa klasyfikacja konkurencji, w których startowali Polacy (miejsca 1-10 po wyścigu medalowym punktowanym podwójnie):

Reklama

RS:X mężczyzn - po 10 wyścigach

1. Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) 17 pkt

2. Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot) 18

3. Casper Bouman (Holandia) 19

..

7. Maksymilian Wójcik (SKŻ Hestia Sopot) 56

9. Michał Majewski (YKP Warszawa) 84

12. Łukasz Grodzicki (SKŻ Hestia Sopot) 83

16. Artur Nowicki (Baza Mrągowo) 107

17. Michał Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk) 108

19. Jan Suliński (SKŻ Hestia Sopot) 123

(startowało 33 zawodników)

RS:X kobiet - po 10 wyścigach

1. Romy Kinzl (Niemcy) 25

2. Anna Gałecka (SKŻ Hestia Sopot) 39

3. Marta Hlavaty (SKŻ Hestia Sopot) 51

4. Agata Brygoła (AZS AWFiS Gdańsk) 54

..

7. Małgorzata Białecka (SKŻ Hestia Sopot) 68

12. Maja Dziarnowska (SKŻ Hestia Sopot) 87

18. Kamila Smektała (YKP Warszawa) 173

19. Kamila Tomkiewicz (YKP Warszawa) 173

(startowało 41 zawodniczek)

Laser - po 11 wyścigach

1. Tom Slingsby (Australia) 21

2. Gustavo Lima (Portugalia) 59

3. Michael Leigh (Kanada) 64

..

8. Maciej Grabowski (Sejk Pogoń Szczecin) 85

23. Karol Porożyński (Sejk Pogoń Szczecin) 153

44. Marcin Rudawski (AZS UW Warszawa) 240

(startowało 52 zawodników)

Laser Radial - po 11 wyścigach

1. Sophie de Turckheim (Francja) 46

2. Sari Multala (Finlandia) 53

3. Lijia Xu (Chiny) 54

..

24. Zuzanna Gładysz (Spójnia Warszawa) 164

(startowały 42 zawodniczki)

Finn - po 9 wyścigach

1. Ed Wright (W.Brytania) 19

2. Rafael Trujillo (Hiszpania) 23

3. Jonas Hogh-Christensen (Dania) 25

..

14. Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) 103

(startowało 49 zawodników)

470 mężczyzn - po 11 wyścigach

1. Tobias Etter, Felix Steiger (Szwajcaria) 34

2. Dahlberg Anton, Sebastian Ostlin (Szwecja) 47

3. Alexander Goltz, Mathias Gruning (Niemcy) 64

..

8. Patryk Piasecki (AZS UWM Olsztyn),

Kacper Ziemiński (ChKŻ Chojnice) 78

20. Piotr Radowski, Marcin Wantke (YKP Gdynia) 129

(startowało 27 załóg)

470 kobiet - po 11 wyścigach

1. Ai Kondo, Naoko Kamata (Japonia) 12

2. Henriette Koch, Lene Sommer (Dania) 48

3. Marjaliisa Umb, Elise Umb (Estonia) 63

..

17. Dominika Rokosz, Nika Komorowska (Spójnia Warszawa) 149

19. Madeleine Zielińska, Nadia Zielińska (Baza Mrągowo) 159

(startowały 22 załogi)

Reklama

Reklama

Reklama