Reklama

Reklama

Tusk: Platini był większym optymistą od nas

Optymizm Michela Platiniego (w sprawie przygotowań do Euro 2012 - PAP) okazał się bardziej uzasadniony niż nasz pesymizm - podkreślił premier Donald Tusk po spotkaniu z szefem Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA), który od wtorku przebywa w Polsce.

"Usłyszałem od pana Platiniego, że jest usatysfakcjonowany postępem prac w Polsce od strony i infrastruktury i przygotowań tych bardziej miękkich, dotyczących bezpieczeństwa organizacji. Cieszę się, że podziela mój zachwyt jeśli chodzi o stadiony, szczególnie ten gdański. Jeśli chodzi o stronę wizualną, są to rzeczywiście jedne z piękniejszych stadionów w tej chwili na świecie" - powiedział Tusk.

"Te słowa pochwały dzisiaj brzmią szczególnie cennie, biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy już bardzo blisko mety. Pamiętam, kiedy rozpoczynałem poprzednią kadencję, to wszyscy w Polsce mieliśmy bardzo poważne obawy. Właściwie pan Platini był chyba najbardziej optymistyczny. Okazało się, że optymizm pana Platiniego był dużo bardziej uzasadniony niż nasz pesymizm" - dodał szef rządu.

Reklama

"Jestem bardzo rozczarowany, że nie znajdę się w nowym rządzie - zażartował Platini, zwracając się do Tuska. - Z wielką radościa i dumą mogę powiedzieć to, co mówiłem wcześniej w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu, że UEFA jest bardzo zadowolona z tego wszystkiego, co zostało już osiągnięte".

"Cała ta infrastruktura, która powstaje, a więc lotniska, drogi, autostrady i stadiony, to wszystko przetrwa i potem będzie istniało przez wiele lat, będzie służyć polskiemu narodowi przez dziesieciolecia. Ta świetna praca, która została wykonana, przysłuży się do rozwoju Polski, jak i Ukrainy. Dlatego z radością mówię dziękuję za wszystkie wysiłki, które zostały poczynione" - dodał szef UEFA.

Michel Platini wizytuje miasta, które w przyszłym roku będą gościły mistrzostwa Europy. We wtorek był w Gdańsku i Wrocławiu, a w środę w Poznaniu i Warszawie. W czwartek w Krakowie weźmie udział w losowaniu par barażowych eliminacji Euro 2012.

Reklama

Reklama

Reklama