Reklama

Reklama

Tusk: Euro 2012 z Ukrainą

Premier Donald Tusk zapewnił w piątek, że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku są wspólnym projektem ukraińsko-polskim.

- Muszę to potwierdzić i za każdym razem będę potwierdzał, że projekt Euro 2012 jest projektem wspólnym ukraińsko-polskim - powiedział Tusk na piątkowej konferencji prasowej w Brukseli.

- Jesteśmy odpowiedzialnymi partnerami dla UEFA, dlatego nie powiem nic co osłabiłoby wiarę Michela Platini w ukraińskie możliwości organizowania tej imprezy - podkreślił premier.

Jak zaznaczył, ze strony polskiej prace do przygotowania Euro 2012 postępują zgodnie z harmonogramem, nawet je trochę wyprzedzamy.

Reklama

- Jeżeli chodzi o polską stronę mamy na 100 proc. (pewność), że ze wszystkich zobowiązań związanych z organizacją Mistrzostw Europy na pewno się wywiążemy, nie ma żadnych zagrożeń - dodał.

Według piątkowego "Dziennika" w związku z opóźnieniami Kijowa w przygotowaniach do Euro 2012 szef UEFA Michel Platini dopuścił możliwość zorganizowania turnieju tylko przez Polskę.

- Odrębna kwestia to Kijów. Jeśli to miasto nie zdąży ze swoim stadionem, to istnieje taka możliwość, że Euro odbędzie się tylko w Polsce - miał stwierdzić Platini.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL