Reklama

Reklama

Turniej WTA w Dausze: Urszula Radwańska przeszła eliminacje

Urszula Radwańska przebiła się przez dwie rundy kwalifikacji do turnieju WTA, który w poniedziałek rusza na twardych kortach w Dausze (z pulą nagród 2,186 mln dol.). Polska tenisistka (nr 4.) wygrała w niedzielę ze Słowenką Andreją Klepac 6:2, 5:7, 6:4.

Mecz trwał dwie godziny i 22 minuty, a mógł być o wiele krótszy, bowiem w drugim secie krakowianka prowadziła już 4:0. Jednak nie zdołała utrzymać przewagi dwóch przełamań serwisu rywalki i straciła pięć kolejnych gemów, a potem przegrała tę partię 5:7.

W trzeciej wyszła na 5:2, zanim nieoczekiwanie straciła swoje podanie. Tym razem jednak udało jej się zapanować nad nerwami i wygrała ją 6:4.

Po zakończeniu eliminacji, w niedzielę wieczorem ich zwyciężczynie zostaną dolosowane do wolnych miejsc w drabince turnieju głównego. W imprezie, jako rozstawiona z numerem czwartym, wystartuje starsza z sióstr Radwańskich - Agnieszka.

Reklama

Szósta obecnie tenisistka w rankingu WTA Tour w pierwszej rundzie ma wolny los. W drugiej zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Austriaczki Tamiry Paszek z jedną z kwalifikantek. Może więc nią być Urszula Radwańska.

W pierwszej rundzie eliminacji odpadła w sobotę Klaudia Jans-Ignacik, po porażce z Brytyjką Heather Watson 2:6, 1:6.

Wynik niedzielnego spotkania 2. rundy eliminacji:

Urszula Radwańska (Polska, 4) - Andreja Klepac (Słowenia) 6:2, 5:7, 6:4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy