Trzy punkty Czechów bez Czecha

Czesi wreszcie zwycięscy. W swoim trzecim meczu w eliminacjach do mistrzostw świata nasi południowi sąsiedzi zdobyli pierwsze trzy punkty pokonując Słowenię 1:0. Zwycięską bramkę strzelił Libor Sionko w 61. minucie. W bramce gospodarzy nie wystąpił kontuzjowany po meczu z Polską, Petr Czech.

Reprezentacja Czech dość długo męczyła się z ambitnie grającą Słowenią. Gdy do przerwy na tablicy wyników widniał wynik bezbramkowy, część kibiców nie wierzyła już w pozytywne rozstrzygnięcie spotkania.

Na szczęście dla nich, na murawie był znajdujący się w dobrej formie Libor Sionko, który w 61. minucie wyprowadził Czechów na prowadzenie wykorzystując dobre dośrodkowanie Jankulovskiego. Wynik 1:0 utrzymał się już do końca spotkania i Czesi mogli świętować pierwszy komplet punktów w drodze do RPA 2010.

Mimo zwycięstwa, reprezentacja Czech wciąż zajmuje czwarte miejsce w "polskiej" grupie.