Reklama

Reklama

Trzy kolejne ośrodki COS z nowoczesnym systemem do symulowania warunków wysokościowych

Centralny Ośrodek Sportu podpisał umowę na budowę instalacji hipoksji w trzech Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich. Obiekty w Spale, Wałczu i Cetniewie będą dysponować nowoczesnym systemem do symulowania warunków wysokościowych.

Ośrodki - jak poinformowano na stronie COS - zyskają instalację, która będzie w pokojach i jednej sali treningowej imitować warunki odpowiadające ustawionej wysokości nad poziomem morza.

Dzięki nowoczesnemu systemowi do symulowania warunków wysokościowych sportowcy ze sztabem szkoleniowym będą mogli wpływać na czynniki adaptacyjne organizmu, zwiększanie wydajności fizycznej i kondycyjnej oraz wzrost poziomu hemoglobiny i erytrocytów we krwi.

Podpisanie umowy z wykonawcą gwarantuje kompleksową realizację inwestycji do końca 2021 roku. Modernizację przejdzie łącznie 17 pokoi oraz jedna sala treningowa.

Reklama

Łączna wartość inwestycji wyniesie 18 732 900 zł, a jej realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, udzielonych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Obecnie, jak przypomniano, COS posiada 20 miejsc noclegowych z instalacją hipoksji w Ośrodku w Zakopanem. 

bia/ krys/

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama