Reklama

Reklama

Trzech Polaków wystąpi w prestiżowych zawodach

Konrad Czerniak, Radosław Kawęcki i Paweł Korzeniowski znaleźli się w reprezentacji Starego Kontynentu na mityng "Duel in the Pool" w Atlancie (16-17 grudnia). Zawody te to swoisty pływacki mecz, w którym Europejczycy zmierzą się z Amerykanami.

Cała trójka to medaliści zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie.

"Liczę, że Konrad do tej rywalizacji podejdzie poważnie i przyczyni się do utarcia nosa zawsze pewnym siebie Amerykanom. Dla niego będzie to też kolejna okazja, by obyć się z kamerami telewizyjnymi i szumem medialnym, bo ta impreza to wielki show transmitowany na całe Stany Zjednoczone" - powiedział trener podwójnego złotego medalisty ze Szczecina Bartosz Kizierowski.

Do Atlanty udadzą się także inne gwiazdy minionych mistrzostw, m.in. Węgier Laszlo Cseh i Dunka Jeanette Ottesen. Amerykanie wystąpią w niemal najsilniejszym składzie. Zabraknie co prawda Michaela Phelpsa, ale udział potwierdził Ryan Lochte.

Reklama

Historia mityngu "Duel in the Pool" nie jest długa. W trzech pierwszych edycjach (2003, 2005 i 2007 roku) Stany Zjednoczone rywalizowały z Australią, a dwa lata temu z reprezentacją Europy złożoną z pływaków brytyjskich, niemieckich i francuskich. Za każdym razem zwyciężała ekipa USA.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje