Reklama

Reklama

Troicka-Sosińska odwołana z funkcji rzecznika

Romana Troicka-Sosińska została odwołana z funkcji rzecznika Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

Zachowała stanowisko sekretarza Trybunału i pozostaje jednym z 24 arbitrów - poinformowała opiekująca się Trybunałem ze strony PKOl Katarzyna Grabska.

Decyzję o odwołaniu Troickiej-Sosińskiej z funkcji rzecznika podjął prezes Zygfryd Siwik.

Przed tygodniem Trybunał powołał Roberta Zawłockiego na funkcję kuratora PZPN. W niedzielę Troicka-Sosińska powiedziała, że nie było go na liście osób, które mogą objąć tę funkcję.

Reklama

- Mam zakaz wypowiadania się do mediów - powiedziała Troiska- Sosińska. - Rano zadzwonił do mnie prezes Trybunału i poinformował o odwołaniu z funkcji rzecznika, dodając że mam się tą sprawą (PZPN - przyp. PAP) nie zajmować.

W poniedziałek Trybunał Arbitrażowy na wniosek ministra sportu Mirosława Drzewieckiego ustanowił Zawłockiego kuratorem PZPN, a ten zawiesił dotychczasowe władze związku. We wtorek FIFA i UEFA poinformowały, że nie uznają kuratora. Następnego dnia FIFA postawiła ultimatum: jeśli kurator nie będzie wycofany do poniedziałku do godziny 12.00 i nie wrócą statutowe władze, na czele z Michałem Listkiewiczem, to reprezentacja Polski nie rozegra najbliższych meczów eliminacji MŚ z Czechami i Słowacją.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje