Reklama

Reklama

Triumf Małysza

Adam Małysz wygrał konkurs skoków Pucharu Świata w lotach narciarskich, który odbył się w austriackim Bad Mitterndorf. Polak wyprzedził Austriaka Andreasa Widhoelzla i Fina Risto Jussilainena.

To był bardzo udany weekend dla Małysza. W sobotę polski skoczek zajął bowiem na obiekcie "Kulm" trzecie miejsce.

W niedzielę nasz najlepszy skoczek zrewanżował się Widhoelzlowi za sobotnią porażkę. Co prawda po pierwszej serii prowadził Austriak, który skoczył 207,5 metra, o pół metra dalej niż Polak, ale w drugiej Małysz oddając najdłuższy skok w konkursie - 209,5 metra i uzyskując notę 412,3 pkt postawił przed Widhoelzlem bardzo wysoko poprzeczkę. Austriak nie wytrzymał presji i skoczył tylko 200 metrów, co pozwoliło mu jednak na zajęcie drugiego miejsca (400,5 pkt).

Reklama

Na trzeciej pozycji uplasował się Jussilainen, który dwukrotnie skoczył powyżej 200 metrów (205,5 i 201,5) i uzyskał notę 396,9 pkt.

To drugie zwycięstwo Małysza w tym sezonie, pierwsze odniósł w grudniu w Harrachovie, a 26. w karierze.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Małysz (678 pkt) awansował z szóstego na piąte miejsce. Polak traci zaledwie trzy punkty do bezpośrednio wyprzedzającego go Norwega Roara Ljoekelsoeya. Niezagrożonym liderem jest Fin Janne Ahonen - 1260 pkt, który nie wystąpił w weekend z powodu choroby.

Ahonen czeka więc na 12. zwycięstwo w PŚ w sezonie, co nie udało się żadnemu skoczkowi w historii. Po jednym sukcesie mniej mieli na koncie Niemiec Martin Schmitt w sezonie 1999/2000 i Adam Małysz (2000/2001).

W Bad Mitterndorf Małyszowi towarzyszył tylko drugi trener kadry, Łukasz Kruczek. Austriacki selekcjoner polskiej kadry, Heinz Kuttin wcześniej pojechał ze słabiej spisującymi się ostatnio Robertem Mateją i Mateuszem Rutkowskim na treningi do Villach.

Zobacz wyniki niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf oraz klasyfikację generalną Pucharu Świata

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL