Reklama

Reklama

Trenerowi Serbów zaproponowano obcięcie płacy lub zwolnienie

Serbska federacja piłkarska (FSS) dała trenerowi Radomirowi Anticowi nieprzekraczalny termin akceptacji drastycznej obniżki płacy. Jeśli do środy szkoleniowiec nie przyjmie nowych warunków zostanie zwolniony.

Serbia nie wyszła grupy w mistrzostwach świata 2010 r. w RPA.

- W środę rozwiążemy kontrakt z trenerem i zaczniemy szukać jego następcy jeśli nie osiągniemy porozumienia z Anticem - powiedział prezes FSS Tomislav Karadzić podczas piątkowej konferencji prasowej. Antic doprowadził reprezentację Serbii do finałów MŚ 2010, ale stracił zaufanie władz związku piłkarskiego Serbii po nieudanym mundialu.

- FSS uznała wyniki na MŚ za niepowodzenie, ale poczyniliśmy postępy w rozmowach na temat rewizji kontraktu z Anticem. Będziemy nadal się spotykać w tej sprawie - zapewnił prezes Karadzic. - To prawda, że byliśmy skłóceni od czasu mistrzostw i jest wiele spraw obciążających nasze stosunki z trenerem, jednak postanowiliśmy pozostawić je na boku i kontynuować negocjacje - dodał Karadzic.

Reklama

Jego zdaniem fiasko podczas MŚ kosztowało federację około 10 mln dol. dochodu, co zmusza ją do obcięcia płac wszystkim, w tym trenerowi, który obecnie zarabia podobno 150 000 dolarów miesięcznie. Prezes Karadzic przyznał, że zwolnienie Antica przed eliminacjami Euro 2012 nie jest idealnym rozwiązaniem.

Dowiedz się więcej na temat: zarobki | zwolnienia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje