Reklama

Reklama

Trenerowi Lecha Legia nie śni się po nocach

W piątkowym hicie polskiej Ekstraklasy Legia Warszawa podejmie na Łazienkowskiej zespół Lecha Poznań. - To już nie ta magia Łazienkowskiej co kiedyś - powiedział Jacek Zieliński, trener "Kolejorza".

- Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to mecz o dużym ciężarze gatunkowym. Jest tak nie tylko z tego powodu, iż tak się w Poznaniu podchodzi do pojedynków z Legią, ale też ze względu na układ ligowej tabeli. To bardzo ważny mecz zarówno dla nas, jak i dla Legii. To walka o to, która drużyna zbliży się do Wisły Kraków. Zdajemy sobie sprawę z rangi tego spotkania, natomiast jesteśmy spokojni i przygotowani do meczu. Jedziemy do Warszawy, aby dobrze zagrać i powalczyć o trzy punkty - stwierdził przez meczem Zieliński. - Jest to mecz, na który nie trzeba nikogo mobilizować i o to jestem spokojny. Jeśli zagramy konsekwentnie i tak, jak sobie założymy to myślę, że będzie dobrze. Mecze Lecha z Legią zawsze stały na wysokim poziomie i było w nich dużo dobrej piłki - dodał trener. - Legia dysponuje dość mocnym środkiem pola. Gra też dobrze w defensywie i do tej pory straciła tylko jedną bramkę - wyliczał atuty legionistów poznański szkoleniowiec.

Reklama

Kluczem do zwycięstwa w piątkowym meczu może być skuteczność, której podopiecznym Jacka Zielińskiego ostatnio brakuje. - Stwarzamy sobie dużo sytuacji, których nie wykorzystujemy. To musi ulec zmianie. Lech jest zespołem, który stwarza sobie najwięcej okazji podbramkowych w lidze oraz oddaje najwięcej strzałów. Brakuje nam jednak skuteczności. Musimy być bardziej skoncentrowani i konsekwentni przy tych sytuacjach - zauważył Zieliński. Atutem Legii w pojedynku z Lechem będzie solidny bramkarz, który popełnia mniej błędów niż Grzegorz Kasprzik. - Mucha to bardzo dobry golkiper. Jest pewniakiem w bramce Słowacji, która jedną nogą jest już na mundialu. Jednak Muchę można pokonać i mam nadzieję, że nasi zawodnicy to zrobią - powiedział trener Lecha.

Zieliński zapewnił, że nie obawia się piątkowego spotkania. - Mecze z Legią pamiętam raczej z tej dobrej strony. Jako trener na Łazienkowskiej przegrałem tylko raz, z Groclinem. Od tej pory nie przegrałem z Legią, dlatego nie ma u mnie żadnej nerwówki. Nie mamy koszmarów sennych. Tym bardziej, że to już nie ta magia Łazienkowskiej, co kiedyś. Teraz jest jedna trybuna, tylko parę tysięcy kibiców, a atmosfera też jest tam różna. To już inny urok tej Łazienkowskiej - zakończył opiekun poznaniaków.

CZYTAJ TAKŻE:

GANCARCZYK: LEGIA MNIE NIE OBCHODZI

LECH ROZPOCZĄŁ OPERACJĘ "LEGIA"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL