Reklama

Reklama

Tragiczna śmierć. Mistrzyni świata zginęła w masywie Mont Blanc

Adèle Milloz, francuska mistrzyni skialpinizmu, nie żyje. 26-latka zginęła w masywie Mont Blanc.

Adèle Milloz to mistrzyni świata w skialpinizmie w sprincie  z 2017 roku i mistrzyni Europy z 2018. Zginęła podczas wspinaczki drogą normalną Peigne.

CZYTAJ TAKŻE: Skialpinizm. O tych, co w góry chodzą z nartami na plecach

Szkoliła się na przewodnika górskiego w Narodowej Szkole Narciarstwa i Alpinizmu (ENSA). Razem z nią zginęła towarzysząca jej kobieta. Francuska żandarmeria podała, że "ciała zauważyli świadkowie, który również wędrowali na szczyt i wszczęli alarm".

Reklama

W poniedziałek mistrzyni miała rozpocząć ostatni staż

Według komunikatu opublikowanego przez Francuską Federację Górską i Wspinaczkową "okoliczności tragedii nie zostały jeszcze ustalone". Trwa dochodzenie w celu ustalenia przyczyn wypadku. Na razie wykluczono osuwisko. W poniedziałek, 15 sierpnia, Adele Milloz miała rozpocząć ostatni staż przed uprawomocnieniem się jej uprawnień przewodnika.

Skialpinizm to połączenie wspinaczki zimowej, wędrówki na nartach oraz zjazdu narciarskiego w terenie górskim.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL