Reklama

Reklama

Tragiczna śmierć australijskiej łyżwiarki figurowej Aleksandrowskiej

W Moskwie tragicznie zmarła Australijka rosyjskiego pochodzenia, łyżwiarka figurowa Jekatierina Dmitrijewna Aleksandrowska. Zawodniczka wypadła z szóstego piętra wieżowca, policja podejrzewa samobójstwo.

20-letnia Aleksandrowska, która - jak poinformowano - cierpiała na ciężką depresję, od pewnego czasu była pod stałą opieką psychiatrów i psychologów.

Karierę rozpoczęła jako solistka, od 2012 roku startowała w parach sportowych, jej partnerem był rdzenny Australijczyk Harley Windsor. Na arenie międzynarodowej zadebiutowała w 2016 roku w Grand Prix w Ostrawie. Rok później uzyskała australijskie obywatelstwo.

W 2017 roku została mistrzynią świata juniorów, w tym samym roku triumfowała w finale GP juniorów. Była medalistką zawodów Challenger Series i dwukrotną mistrzynią Australii (2017, 2019). Z powodu problemów zdrowotnych 26 lutego 2020 roku zakończyła karierę amatorską. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL