Reklama

Reklama

Tour de Pologne oczami INTERIA.PL

W niedzielę nie było mocnych na Schumacherów. Michael wygrał Grand Prix Włoch Formuły 1 na torze Monza, a Stefan okazał się najlepszy w 63. Tour de Pologne.

W niedzielę nie było mocnych na Schumacherów. Michael wygrał Grand Prix Włoch Formuły 1 na torze Monza, a Stefan okazał się najlepszy w 63. Tour de Pologne.

Polscy kibice też mieli powody do radości. We Włoszech Robert Kubica zajął trzecie miejsce, a na mecie w Karpaczu tuż za podium uplasował się Marek Rutkiewicz.

Siódmy, ostatni etap, Wyścigu Dookoła Polski, który prowadził z Jeleniej Góry do Karpacza nie zmienił czołówki klasyfikacji generalnej. Tour de Pologne wygrał Schumacher, przed Australijczykiem Cadelem Evansem z Davitamon-Lotto i Włochem Alessandrem Ballanem (Lampre).

Widoczni Polacy

Tour de Pologne jest najważniejszym wyścigiem dla grupy Intel Action w całym sezonie. I kolarze potraktowali go poważnie. O Rutkiewiczu, który zajął czwarte miejsce, napisaliśmy wyżej. Dobrze spisali się także jego koledzy z ekipy. Bartosz Huzarski wywalczył zieloną koszulkę dla najlepszego "górala", a Marcin Osiński został najaktywniejszym zawodnikiem wyścigu. - Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie walczyć z najlepszymi kolarzami w Pro Tour - stwierdził Rutkiewicz.

Reklama

O zwycięstwie "Huzara" w klasyfikacji górskiej przesądziła niedziela. Wtedy Polak wygrał cztery premie górskie I kategorii (wszystkie w Karpaczu Górnym) pozbawiając rywali złudzeń. Radość Polaka zmąciła kontuzja, jakiej nabawił się na ostatnim zjeździe, gdy przewrócił się i odnowiła mu się kontuzja barku, która praktycznie wyklucza go z udziału w mistrzostwach świata (19-24 września).

Szybki peleton

W zeszłym roku były kłopoty z peletonem, gdyż kolarze nie przestrzegali terminowego przyjazdu na metę, bardzo często najnormalniej w świecie się spóźniając. W tym nie było już takiego problemu, a wręcz przeciwnie, peleton prawie zawsze był przed czasem. O sile tegorocznego peletonu świadczą słowa wypowiedziane przez Cezarego Zamanę, który w pewnym momencie aż się przestraszył, gdy na jednym z podjazdów zobaczył wskazówkę prędkościomierza, a wskazywała ona 40 km/h!

Gwiazdy nie zawsze świecą

Tegoroczny Tour de Pologne był najsilniej obsadzonym w historii, ale gwiazdy nie zawsze świeciły. Już po dwóch etapach wycofał się trzykrotny mistrz świata Hiszpana Oscar Freire z Rabobanku, niewiele także zdziałał Stefano Garzelli z Liquigasu. Włoch, który przez dużą część kolarzy był typowany na zwycięzcę, w sobotę stracił do pierwszego na mecie Schumachera aż 19.43 min, a w niedzielę wycofał się na ostatniej pętli.

W ogóle dwa ostatnie etapy, podczas których kolarze aż dwanaście razy pokonywali "Orlinek" i Karpacz Górny, były prawdziwym testem prawdy. W ciągu dwóch dni z wyścigu wycofało się bowiem aż 69 zawodników ze 177, którzy stanęli na starcie w Warszawie.

Paweł Pieprzyca

Blog Czesława Langa tylko w INTERIA.PL

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy