Reklama

Reklama

Tour de Pologne: Astana pierwsza odkryła karty

Organizatorzy rozpoczynającego się 1 sierpnia 67. Tour do Pologne otrzymują już imienne składy ekip na tegoroczny wyścig. Pierwsza odkryła karty Astana, która przyśle drużynę opartą na zawodnikach z Kazachstanu, z bardzo szybkim Assanem Bazajewem na czele.

Jedynym cudzoziemcem w kazachskim zespole będzie doświadczony Włoch Enrico Gasparotto, który startował już w polskim narodowym tourze w 2006 roku. Skuteczny na finiszowych końcówkach etapów Bazajew także znany jest polskim kibicom, w TdP wystąpi już po raz trzeci.

Reklama

Właśnie Bazajew i Gasparotto powinni być liderami ekipy Astany w 67. Tour de Pologne. Włoch był w przeszłości mistrzem swego kraju. W 2006 roku pojawił się na starcie TdP i na czterech początkowych etapach plasował się w czołowej dziesiątce. Najbardziej dotychczas udany w jego karierze był sezon 2008, kiedy odniósł cztery zwycięstwa oraz był drugi w wiosennym wyścigu Tirreno - Adriatico. W tym roku, już w barwach Astany wygrał jeden z etapów tego wyścigu. Był też 13. w klasyku Milano-Sanremo i startował w Giro d'Italia.

Bazajew, aktualny wicemistrz Kazachstanu, to szybki kolarz, specjalizujący się w sprinterskich rozgrywkach, ale nie boi się podjazdów. Górzyste etapy w Tour de Pologne nie powinny sprawić mu kłopotów, co stawia go w gronie kandydatów do czołowych lokat w klasyfikacji generalnej.

W składzie Astany znalazł się także mistrz Kazachstanu Maksim Gurow, który w tym sezonie startował już w tak znanych wyścigach jak Paryż-Nicea, Dookoła Kraju Basków, Tour de Romandie czy Tour de Suisse. Wicemistrz tego kraju w jeździe na czas Roman Kirajew wystąpi w TdP, podobnie jak Bazajew, po raz trzeci. Drużynę uzupełniają Walerij Dimitriew, Aleksander Diaczenko, Walentin Igliński i Jewgienij Niepomniaczny.

Dowiedz się więcej na temat: odkrycia naukowe | TDP | karty | astana | Tour de Pologne | de Pologne | pologne | tour

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje