Torsten May został trenerem

Niemiecki bokser Torsten May, były złoty medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie i mistrzostw świata, który niespełna trzy miesiące temu zakończył karierę, postanowił zostać trenerem.

May został asystentem swojego byłego szkoleniowca Uli Wegnera w zawodowej grupie Sauerland-Stall, która ma swoją siedzibę w Kolonii. - Jestem przekonany, że obaj będą się dobrze uzupełniać. Pod opieką Wegnera May jeszcze dużo się może się nauczyć - powiedział Wilfried Sauerland, promotor grupy.

Przed dziesięcioma laty 21-letni wówczas May został w Sydney amatorskim mistrzem świata. Rok później triumfował w turnieju olimpijskim w Barcelonie, w półfinale pokonując polskiego pięściarza Wojciecha Bartnika.

Po udanych IO w Hiszpanii potężny May (194 cm wzrostu) przeszedł na zawodowstwo. W debiucie (17.9.1993 roku), już w 2 minucie i 35. sekundzie pokonał przez techniczny nokaut Amerykanina Erica Chola.

Jako zawodowiec odniósł 22 zwycięstwa i poniósł trzy porażki. Próbował wywalczyć pas mistrza świata, ale bez powodzenia.

31 sierpnia 1996 roku na Majorce został pokonany przez Amerykanina Adolfo Washingtona. May doznał wówczas bardzo niebezpiecznej kontuzji - wystąpił skrzep krwi w jego mózgu. Znokautowany pięściarz znalazł się w szpitalu w krytycznym stanie.

Decydujący wpływ na zakończeniu kariery przez Maya miała jego porażka z Ukraińcem Aleksandrem Gurowem o tytuł mistrza Europy, jakiej doznał w kwietniu br.