Torneo Apertura: River Plate na szóstkę !

Ostre strzelanie w wyjazdowym spotkaniu z Estudiantes urządziło sobie River Plate. Piłkarze najbardziej utytułowanego klubu Argentyny zwyciężyli aż 6:0 i awansowali na pozycję lidera Torneo Apertura.

River Plate już do przerwy zaaplikowało rywalom pięć bramek. Załamani piłkarze Estudiantes dodatkowo pogrążyli się w drugiej połowie samobójczą bramką.

Nie wiedzie się mistrzom z porzedniego sezonu. Racing Club BA doznał drugiej z rzędu wysokiej porażki, tym razem w Rosario i spadł na 15 miejsce w ligowej tabeli. Znakomite spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie, oglądali kibice w Buenos Aires. Boca Juniors przegrywali już 0:2 na własnym stadionie z San Lorenzo. Efektowne bramki Teveza uratowały jednak jeden punkt gospodarom.

Wyniki 5. kolejki:

Huracan - Chacarita 0:1(0:1) Romero (34)

Talleres - Velez Sarsfield 0:2 (0:0) Nanni (73), Valdemarin (86)

Independiente - Newell's Old Boys 1:1(0:1) Dominguez (54) - Rosales (38)

Estudiantes - River Plate 0:6 (0:5) Dominguez (6), Gonzalez (17), Fuertes (23, 33) Coudet (37), Quatrocchi (54 samob)

Arsenal de Sarandi - Colon 2:3 (1:1) Piccoli (32 samob), Grondona (80) - Carignano (19), Pereyra (57), Delgado (77)

Nueva Chicago - Olimpo 2:2 (1:0) Santana (34), Tilger (76) - Carrario (65) Gonzalez (83)

Rosario Central - Racing 4:0 (2:0) Ferrari (35), De Bruno (45), Delgado (61), Figueroa (77)

Union - Gimnasia La Plata 2:1(1:1) Capria (27), Islas (79) - Enria (17)

Boca Juniors - San Lorenzo 2:2 (2:2) Tevez (25, 37) - Chatruc (1), Romagnoli (23)