Reklama

Reklama

Tomasz Adamek posłał Andrzeja Gołotę na deski

Walka Stulecia Polsat Boxing Night nie trwała nawet połowy z zaplanowanych dwunastu rund. Pierwsza minuta dwudziesta trzecia sekunda piątej rundy - to moment, gdy przez techniczny nokaut poległ Andrzej Gołota. 42-letnia legenda polskiego boksu została pokonana przez debiutującego w wadze ciężkiej Tomasza Adamka.

Walka Stulecia Polsat Boxing Night nie trwała nawet połowy z zaplanowanych dwunastu rund. Pierwsza minuta dwudziesta trzecia sekunda piątej rundy - to moment, gdy przez techniczny nokaut poległ Andrzej Gołota. 42-letnia legenda polskiego boksu została pokonana przez debiutującego w wadze ciężkiej Tomasza Adamka.

"Góral" załatwił swojego rywala prezentując szybkość, zdecydowanie i olbrzymią agresywność.

Napięcie przed walką wieczoru wzrastało stopniowo. Widzów nie porwały wcześniejsze pojedynki. Ani kontrowersyjna wygrana Krzysztofa Cieślaka nad Maciejem Zeganem w wadze lekkiej, ani też zdecydowany triumf Dawida Kosteckiego nad Grzegorzem Soszyńskim.

Na dobrą sprawę publika ożywiła się jedynie podczas walki Mateusza Masternaka z Łukaszem Janikiem. Tu walka była od początku pod dyktando Masternaka. Posłał rywala na deski już w pierwszej rundzie, a w piątej pokonał go przez nokaut.

Reklama

Patrząc na trybuny można było odnieść wrażenie, że kibice boksu byli w mniejszości. Między rzędami krzeseł przechadzał się ubrany na niebiesko święty Mikołaj z bębnem, dobrze widać i słychać było też fanów piłkarskich oraz - za sprawą nieznośnego jazgotu trąbek - sympatyków skoków narciarskich.

Gdy na zegarze wybiła godzina 23, a w tunelu ukazał się zmierzający do niebieskiego narożnika Tomasz Adamek na trybunach rozległy się wiwaty i oklaski, a trąbki "małyszówki" zadęły chóralnie. Hala Atlas Arena dała znać, że na to właśnie czekała.

Chwilę później nie mniejsze owacje zebrał Andrzej Gołota, który zajął swoje miejsce w czerwonym narożniku. "Co mnie nie zabije - uczyni mnie silniejszym" - brzmiał jeden z wersów piosenki, przy której zmierzał do ringu.

Runda 1

Dokładnie o 23:10 Bill Clancy - sędzia pojedynku po chwili dał znak i rozpoczęła się oczekiwana od miesięcy Walka Stulecia! Trzy minuty później wielki Andrzej Gołota trafiony przez Adamka prawym prostym leżał na deskach! Szybko podniósł się jednak, ruszył na rywala i dotrwał do końca pierwszej rundy, w której do "Góral" zaprezentował się znacznie lepiej. Widać było, że chce jak najszybciej zasypać rywala gradem ciosów i osłabić przed kolejnymi rundami.

Runda 2

Rozpoczęło się od strat Gołoty. Po jednym z uników stracił ochraniacz na zęby. Adamek zadawał więcej ciosów, Gołota próbował trafić oponenta raz, a dobrze, ale ten wydawał się za szybki i dobrze unikał trafień.

ZOBACZ ANDRZEJA GOŁOTĘ PO WALCE

Runda 3

Słabsze tempo, Gołota i Adamek trzymali większy dystans. "Endrju" walczył z rozciętym i wciąż krwawiącym łukiem brwiowym, a "Góral" próbował zadawać ciosy w kontuzjowane miejsce.

Runda 4

Szalony atak Adamka już w 40 sekundzie. Seria ciosów spadła na twarz Gołoty. Ten utrzymał się jednak na nogach, a część ciosów sparował, aż w końcu ratował się klinczem.

Runda 5

25 sekunda i Gołota znów na deskach! Kolejny mocny cios Adamka powalił 116-kilowego giganta na ziemię. Andrzej wstał, lecz znów na jego głowę spadła seria szybkich jak błyskawica ciosów. Gołota zachwiał się i opadł na liny. Moment później omal nie upadł po kolejnym uderzeniu, lecz podtrzymał go sędzia, który przerwał walkę. Trybuny oszalały!

TOMASZ ADAMEK PO WALCE Z ANDRZEJEM GOŁOTĄ

Wiadomo było, że zwycięzcą Walki Stulecia może być tylko Tomasz Adamek! Swojego rywala pokonał przez techniczny nokaut. Sędzia Bill Clancy nie dopuścił do kontynuowania pojedynku.

"Góral", który wakował pas federacji IBF, po kilku dniach zdobył go ponownie, tyle że w wadze ciężkiej.

Rafał Walerowski, Łódź

ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z WALKI STULECIA POLSAT BOXING NIGHT

***

Walka Gołota - Adamek to główne wydarzenie gali, ale nie jedyne. Sprawdź rezultaty innych pojedynków!

Zobacz także:

Mariola Gołota: Adamek wykorzystał nazwisko Andrzeja

Gołota: Co ja mam wam powiedzieć? Tragedia!

Kulej: To będzie polski Evander Holyfield

Adamek: Poszedłbym z Gołotą na wódkę

"Andrzej jeszcze nie zebrał tylu ciosów w parę rund"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL