Reklama

Reklama

Tokio. Roboty pomogą uczestnikom igrzysk

W Tokio zaprezentowano roboty, które będą pomagać osobom z niepełnosprawnością, jak również sportowcom i kibicom w czasie przyszłorocznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w stolicy Japonii.

Dwa urządzenia wyprodukowane przez Toyota Human Support Robot (HSR) i Power Assist Suit Panasonic, zostały zaprezentowane publiczności po raz pierwszy.

Roboty mogą przewozić żywność i inne towary, prowadzić widzów na swoje miejsca i przekazywać informacje o wydarzeniach.

- Naszą ideą jest pomoc publiczności podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich na stadionie w obszarach przystosowanych przede wszystkim dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - powiedział Minoru Yamauchi, odpowiedzialny za program robotów Toyota 2020.

Reklama

Roboty będą pomocne w bezstresowych wjazdach na trybuny. Mogą także przenosić torby i inne przedmioty kibiców.

W czasie tokijskich igrzysk będzie pracować 16 robotów HSR. Firma Toyota ma nadzieję, że jej produkty będą dostępne w ogólnej sprzedaży w niedalekiej przyszłości.

Panasonic przedstawił natomiast zasilany bateryjnie egzoszkielet, który pomaga w zbieraniu ciężkich przedmiotów, wzmacnia siłę mięśni użytkownika bez obciążania pleców.

Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku, natomiast paraolimpijskie od 25 sierpnia do 6 września.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL