Reklama

Reklama

Tokio 2020. Organizatorzy zapewniają: Areny igrzysk powstaną na czas

Organizatorzy igrzysk olimpijskich i paraolimpiady w Tokio zapewnili we wtorek, że areny sportowe - mimo różnych problemów - powstaną na czas. Jeszcze w tym roku na tych obiektach mają odbywać się zawody "testowe", będące swoistym rekonesansem przed IO 2020.

Testy przeprowadzono już w żeglarstwie i piłce wodnej, a główna część przedolimpijskich zmagań rozpocznie się latem, następnie między październikiem a lutym i na koniec wiosną 2020.

Oprócz Stadionu Olimpijskiego i wioski dla sportowców, budowanych jest osiem nowych aren. Podkreślono również, że wiele wydarzeń sportowych zaplanowano w istniejących już obiektach w celu ograniczenia kosztów.

We wtorek organizatorzy przedstawili stan przygotowań do imprezy. "Budowa aren przebiega sprawnie. Ciężko pracujemy, aby wszystko było gotowe na czas" - stwierdził dyrektor Ariake Arena, Tomohiro Terasawa.

Reklama

W tej hali rozgrywane będą mecze siatkówki i koszykówki na wózkach. W styczniu jej budowa była ukończona w 51 procentach.

Tokio Aquatics Centre, w którym odbędą się konkurencje pływackie, ukończone jest także w większej połowie (ok. 55 proc.), z kolei Sea Forest Waterway - w ok. 80 proc.; tam w sierpniu odbędą się zawody wioślarskie.

Kłopoty były z wykonawcą Ariake Tennis Park, czyli areny rywalizacji tenisistów, ale organizatorzy znaleźli nową firmę. Według zapewnień, wszystkie korty mają być oddane do użytku w terminie. W październiku zaplanowany jest turniej pod nazwą All Japan Tennis Championships.

Drugie w historii letnie igrzyska w Tokio odbędą się od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku, zaś paraolimpiada od 25 sierpnia do 6 września.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy