Reklama

Reklama

To oni mają najwięcej kibiców

Mecze polskiej ekstraklasy przyciągają na stadiony coraz większą ilość kibiców. Najwięcej fanów pragnęło zobaczyć mecze "Kolejorza", ale niewiele gorszą frekwencją mogą pochwalić się w Zabrzu, gdzie na tamtejszy Górnik przychodziło średnio 15900 widzów.

Pierwsze miejsce na liście najliczniej odwiedzanych stadionów w sezonie 2008/09 zajmuje ten przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski na każdym meczu meldowało się średnio 16800 kibiców. W zeszłym roku "Kolejorz" zanotował jeszcze lepszy wynik, ale w tym sezonie prace związane z modernizacją stadionu ograniczyły możliwość sprzedawania większej liczby wejściówek.

Objawieniem sezonu okazali się fani zabrzańskiego Górnika, którzy szczelnie zapełniali stadion przy ul. Roosevelta.

Na najniższym stopniu podium uplasowali się fani Wisły Kraków. Fanatycy "Białej Gwiazdy" także musieli uporać się z przebudową stadionu, ale mimo, iż legendarna trybuna C została zrównana z ziemią, to i jak na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie na meczu pojawiało się średnio 12900 sympatyków Wisły.

Reklama

Na szarym końcu znajduje się Piast Gliwice (średnio 2900 kibiców), który jednak większą cześć sezonu rozgrywał na obiekcie Odry Wodzisław.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL