Reklama

Reklama

"To obraża Polskę i Ukrainę!"

Po raz kolejny w przeciągu kilku dni Michel Platini zabrał głos w sprawie Euro 2012. Prezydent UEFA podczas wywiadu w telewizji RTL, stwierdził, że należy skończyć z podsycaniem niedowarzenia w możliwość organizacji mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie, ponieważ obraża to mieszkańców tych krajów, którzy gorąca wierzą w pomyślność całego przedsięwzięcia.

Platini przypomniał wszystkim w jakich bólach rodził się mundial we Francji w 1998 roku i odniósł to do Euro 2012: - Główna arena mistrzostw świata w 1998 roku była gotowa dopiero w styczniu. Więc dlaczego to, że aktualnie nie ma jeszcze stadionów w Warszawie i Kijowie ma skreślać te dwa kraje? - pytał retorycznie, nieco poirytowany Platini. - Gdyby wymagano od Francji tego, aby Stade de France było gotowe na trzy lub dwa lata przed rozpoczęciem finałów, to nie zorganizowalibyśmy mistrzostw - zauważył.

Reklama

- Męczą mnie już troszkę te pytania o Polskę i Ukrainę, ponieważ wszystko tam jest pod kontrolą. Stadiony w Warszawie i Kijowie powstaną więc nie ma powodów do niepokoju, to podsycanie negatywnej atmosfery w okół Euro 2012 obraża Polaków i Ukraińców - dodał. - Nie należy również zapominać o tym, że obecna sytuacja gospodarcza na świecie nie jest dobra i każdy miałby problemy, to jest normalne.

Platini zapowiedział również, że nie weźmie udziału w głosowaniu, które wyłoni organizatora Euro 2016: - Francja będzie jednym z kandydatów, dlatego nie chcę być posądzonym o stronniczość i nie będę głosował.

Wszystkie państwa chętne do zorganizowania Euro 2016 mają czas do 8 marca, aby zgłosić oficjalne kandydatury. O prawo do organizacji mistrzostw Europy oprócz wspomnianej Francji prawdopodobnie będą ubiegać się jeszcze, Turcja, Szkocja z Irlandią Północną, Włochy oraz Norwegia wspólnie z Szwecją.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL