Reklama

Reklama

To ci rosyjscy sportowcy brylowali na Dniu Zwycięstwa! Znamy nazwiska

Wczoraj Rosja i jej przywódca Władimir Putin, niczego nie robiąc sobie z prowadzonej w Ukrainie wojny, świętowali Dzień Zwycięstwa. Jedną z wiodących ról odegrali rosyjscy sportowcy, wymienieni z imienia i nazwiska.

Dokładnie wczoraj mijała 77. rocznica wygranej w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, czyli uroczyście obchodzony co roku w Moskwie dzień zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Okrutnym chichotem historii było propagandowe celebrowanie rocznicy w czasie, gdy od 24 lutego to właśnie Federacja Rosyjska zburzyła porządek granic w Europie i gospodarczy świata, rozpoczynając okrutną wojnę w Ukrainie.

Ci rosyjscy sportowcy zaśpiewali piosenkę Bułata Okudżawy

Rosyjski portal matchtv.ru zwrócił uwagę, że w obchody zaangażowane były postaci tamtejszego sportu.

W projekcie muzycznym, a dokładnie jednej z głównych piosenek na cześć dnia zwycięstwa, wzięli udział przedstawiciele klubu piłki ręcznej Czechowskije Miedwiedi, reprezentacyjna drużyna futsalu kobiet, członkowie narodowej drużyny rugby oraz zespołu gimnastyki artystycznej.

Reklama

Poza ogólnym wskazaniem na dyscypliny, kilku sportowców, którzy zaśpiewali piosenkę Bułata Okudżawy pod tytułem "Potrzebujemy jednego zwycięstwa", zostało wymienionych z imienia i nazwiska.

A byli to: pięściarze Swietłana Kułakowa i Roman Andriejew, Dmitrij Bikriew (MMA), mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro w piłce ręcznej Jekaterina Ilina i Darja Dmitrijewa oraz mistrzyni olimpijska w skoku wzwyż Anna Cziczerowa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama