Reklama

Reklama

Thomas Morgenstern na zawodach LOTOS Cup w Szczyrku!

Na skoczni w Szczyrku, przy niewielkim mrozie rozegrany został V konkurs VI LOTOS Cup 2010. Wzięło w nim udział 91 skoczków z 11 polskich klubów oraz zawodnicy z Czech. Niespodzianką zawodów i nie lada gratką dla polskiej młodzieży były dwa skoki treningowe Thomasa Morgensterna, który pojawił się na Skalitem wraz z trenerem Heinzem Kuttinem.

Austriak, który w Polsce przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich był pod wrażeniem polskich obiektów. - Bardzo dobrze skacze mi się zarówno tutaj jak i na skoczni w Wiśle - Malince. Mam świetne warunki do treningów - podkreślił "Morgi" tuż po skoku na skoczni HS-106.

W kategorii juniorów D zwyciężył Michał Milczanowski z Zagórza w pierwszej serii na skoczni HS-77 skoczył na odległość 78,5 metra i ustanowił nowy rekord skoczni. - Skoczyłem, tak daleko, bo sprzyjały mi warunki. Łatwo także lądowało się telemarkiem - mówił nowy rekordzista skoczni.

Reklama

Najlepszy wśród juniorów kategorii C (HS-77) był Krzysztof Biegun. - Zwyciężyłem, bo oddałem bardzo dobry pierwszy skok i to dało mi przewagę. W Szczyrku skacze mi się znacznie lepiej, niż w Wiśle Łabajowie, bo tutaj skocznia ma już nowy profil - przekonywał zawodnik Sokoła Szczyrk.

W pierwszym konkursie w kategorii juniora B (HS-106) zwyciężył Tomasz Byrt, w drugim, popołudniowym najlepszy był jego kolega klubowy Aleksander Zniszczoł. - Po pierwszym skoku miałem dużą przewagę i to mi bardzo pomogło wygrać. Podczas drugiego skoku zaczął padać śnieg i wiać silny wiatr, więc ciężko było skoczyć daleko - mówił Olek.

Kolejne, VI już zawody w ramach VI LOTOS Cup 2010 rozegrane zostaną w Szczyrku w sobotę 30 stycznia.

Wyniki:

Junior D (1996-1997)

1. Michał Milczanowski ZTS Zakucie Zagórz SMS Szczyrk - 78,5m i 70,5m - nota łączna 249,6 pkt.

2. Krzysztof Leja AZS Zakopane GMS - 76m i 72m - nota łączna 249,2 pkt.

3. Łukasz Podżorski KS Wisła Ustronianka - 74m i 73,5m - nota łączna 247 pkt.

4. Mateusz Hulbój Olimpijczyk Gilowice - 66m i 65,5 m - nota łączna 201,6 pkt.

5. Przemysław Kantyka LKS Klimczok Bystra - 64,5 m i 65m - nota łączna 194,3 pkt.

6. Krzysztof Dziadoń TS Wisła Zakopane - 64,5m i 64m - nota łączna 190,4 pkt.

Wystartowało 22 skoczków

Klasyfikacja generalna - junior D po pięciu konkursach

1. Łukasz Podżorski KS Wisła Ustronianka - 440 pkt.

2. Krzysztof Leja AZS Zakopane GMS - 420 pkt.

3. Michał Milczanowski ZTS Zakucie Zagórz - 330 pkt.

4. Mateusz Hulbój Olimpijczyk Gilowice - 255 pkt.

5. Przemysław Kantyka LKS Klimczok Bystra - 220 pkt.

6. Krzysztof Dziadoń TS Wisła Zakopane - 206 pkt.

Junior C (1994-1995)

1. Krzysztof Biegun SSR Sokół Szczyrk SMS - 75,5m i 70m - nota łączna 241,2 pkt.

2. Szymon Szostok KS Wisła Ustronianka - 71,5m i 72m - nota łączna 237,4 pkt.

3. Bartosz Gąsienica Laskowy AZS Zakopane GMS- 73,5m i 67,5m - nota łączna 227,4 pkt.

4. Mateusz Kojzar KS Wisła Ustronianka - 69,5m i 70 m - nota łączna 223,8 pkt.

5. Marcin Miętus AZS Zakopane - 68,5m i 69,5m - nota łączna 220,2 pkt.

6. Jakub Wolny LKS Klimczok Bystra - 67,5m i 68m - nota łączna 213,7 pkt.

Wystartowało 37 skoczków

Klasyfikacja generalna - junior C po pięciu konkursach

1. Bartosz Gąsienica Laskowy AZS Zakopane GMS - 400 pkt.

2. Kamil Byrt KS Wisła Ustronianka- 325 pkt.

3. Marcin Miętus AZS Zakopane - 301 pkt.

4. Krzysztof Biegun SSR Sokół Szczyrk SMS - 300 pkt

5. Mateusz Kojzar KS Wisła Ustronianka - 240 pkt.

6. Szymon Szostok KS Wisła Ustronianka - 238 pkt.

Junior B (1992-1993) - trzeci konkurs sezonu

1. Tomasz Byrt KS Wisła Ustronianka - 98,5m i 94,5m - nota łączna 234 pkt.

2. Aleksander Zniszczoł KS Wisła Ustronianka - 102m i 88m - nota łączna 227,5 pkt.

3. Artur Kukuła KS Wisła Ustronianka SMS Zakopane - 95,5m i 93m - nota łączna 223 pkt.

4. Piotr Czyż KS Wisła Ustronianka SMS Szczyrk - 94,5m i 95m - nota łączna 222 pkt.

5. Szczepan Kupczak SSR LKS Sokół Szczyrk SMS - 91m i 95,5m - nota łączna 217,5 pkt.

6. Rafał Polinkiewicz TS Wisła Zakopane SMS - 93,5m i 93,5m - nota łączna 215 pkt.

Wystartowało 32 skoczków

Junior B (1992-1993) - czwarty konkurs sezonu

1. Aleksander Zniszczoł KS Wisła Ustronianka - 101m i 93m - nota łączna 236 pkt.

2. Artur Kukuła KS Wisła Ustronianka SMS Zakopane - 98,5m i 95m - nota łączna 234,5 pkt.

3. Konrad Turczak SSR LKS Sokół Szczyrk SMS - 97,5m i 95m - nota łączna 232,5 pkt.

4. Piotr Czyż KS Wisła Ustronianka SMS Szczyrk - 95,5m i 93,5m - nota łączna 222 pkt.

5. Bartłomiej Kłusek LKS Klimczok Bystra - 96,5m i 90,5m - nota łączna 214,5 pkt.

6. Tomasz Byrt KS Wisła Ustronianka - 87m i 95m - nota łączna 208,5 pkt.

Wystartowało 32 skoczków

Klasyfikacja generalna - junior B po czterech konkursach

1. Aleksander Zniszczoł KS Wisła Ustronianka - 360 pkt.

2. Tomasz Byrt KS Wisła Ustronianka - 340 pkt.

3. Artur Kukuła KS Wisła Ustronianka SMS Zakopane - 240 pkt.

4. Bartłomiej Kłusek LKS Klimczok Bystra - 194 pkt.

5. Piotr Czyż KS Wisła Ustronianka SMS Szczyrk - 185 pkt.

6. Konrad Turczak SSR LKS Sokół Szczyrk - 152 pkt.

CZYTAJ TAKŻE

LOTOS Cup 2010: Młodzi skoczkowie na skoczni Skalite

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne