Reklama

Reklama

Thanou powołana do kadry Grecji

Sprinterka Katerina Thanou, którą dzień przed ceremonią otwarcia igrzysk w Atenach 2004 r. zdyskwalifikowano na dwa lata za niestawienie się na kontrolę antydopingową, została przez Grecki Komitet Olimpijski (HOC) powołana do ekipy na pekińskie igrzyska.

Sprinterka Katerina Thanou, którą dzień  przed ceremonią otwarcia igrzysk w Atenach 2004 r.  zdyskwalifikowano na dwa lata za niestawienie się na kontrolę  antydopingową, została przez Grecki Komitet Olimpijski (HOC)  powołana do ekipy na pekińskie igrzyska.

33-letnia lekkoatletka, srebrna medalistka olimpijska z Sydney, w zeszłym tygodniu uzyskała w biegu na 100 m wynik uprawniający ją do startu w sierpniowych igrzyskach (11,39).

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie chce komentować decyzji HOC. Sprawą zajmie się prawdopodobnie na posiedzeniu komitetu wykonawczego, które odbędzie się 2-3 sierpnia w Pekinie.

Thanou i sprinter Kostas Kenteris w przeddzień igrzysk w Atenach upozorowali wypadek motocyklowy, przez co nie stawili się na kontrolę antydopingową doprowadzając do olbrzymiego skandalu. Zostali ukarani dwuletnią dyskwalifikacją, która minęła w grudniu 2006 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama