Reklama

Reklama

Terry: brawo Arsenal

Kapitan Chelsea i reprezentacji Anglii, John Terry docenia trenera Arsenalu, Arsena Wengera za stawianie na młodych piłkarzy. Charyzmatyczny obrońca jest zdania, że francuski menedżer robi dobrą robotę dla angielskiego futbolu.

Obrońca stwierdził, że przyszłość angielskiej kadry rysuje się w kolorowych barwach, patrząc na siłę zawodników, szkolonych w słynnej londyńskiej akademii piłkarskiej. Odniósł się także do ostatniego meczu Arsenalu w Pucharze Ligi Angielskiej, gdzie młodzi piłkarze Arsenalu rozgromili 6:0 Sheffield United. - Byłem pod wrażeniem widząc ich grę, myślę, że takie spotkania tylko potwierdzają jak silna jest już angielska piłka - uważa. - To bardzo pozytywne zjawisko, że Wenger nie boi się stawiać na młodych zawodników. On ufa im, a oni zdobywają zaufanie do samych siebie - dodaje.

Reklama

Terry zaznacza jednak, że praca z młodzieżą nie odbywa się tylko w drużynie "Kanonierów". - My u siebie również mamy bardzo utalentowanych piłkarzy, podobnie jak inne angielskie drużyny - twierdzi. - Ja osobiście mogę przyznać, że obecność młodych zawodników na treningach ma na nas znakomity wpływ. Ci chłopcy są niezwykle zdeterminowani i motywują nas do jak najcięższej pracy - zdradza.

Kapitan kadry chciałby, by trenerzy nie bali się stawiać na niedoświadczonych piłkarzy. - Talent to jedno, ale trzeba też znaleźć się pod opieką właściwego menedżera, który pozwoli im rozwijać odpowiednio karierę - uważa. - Jeśli nadal angielskie kluby będą prowadzić tak zdecydowaną politykę wprowadzania młodzieży na boiska, nie ma się co obawiać o naszą piłkę. Będziemy potęgą - kończy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama