Reklama

Reklama

TdP: Bennati lubi żółty kolor

Daniele Bennati w końcu się doczekał. Kolarz Lampre, który w czwartek po raz piąty w karierze wygrał etap na Tour de Pologne, po raz pierwszy został liderem tego wyścigu. - Jestem zadowolony. Bardzo chciałem zdobyć żółtą koszulkę - powiedział Włoch na mecie w Poznaniu.

Bennati poprzednie zwycięstwa etapowe w Tour de Pologne odnosił: raz w 2003 roku, dwa razy w 2005 i przed dwoma dniami w Elblągu.

Reklama

- Wreszcie zostałeś liderem Tour de Pologne.

- Jestem bardzo zadowolony z kolejnego zwycięstwa etapowego, ale przede wszystkim z tego, że w końcu udało mi się zdobyć żółtą koszulkę. To był mój główny cel.

- Po wygranej w Elblągu powiedziałeś, że jeżeli zdobędziesz żółtą koszulkę, to będziesz ją chciał dowieźć do końca wyścigu, ale potem dodałeś, że może ją "przejąć" Alessandro Ballan, twój kolega z ekipy.

- W piątek będę jeszcze chciał powalczyć o zwycięstwo etapowe, ale potem do walki powinien włączyć się Ballan, który lepiej jeździ w górach.

- Jak wyglądała czwartkowa walka na finiszu?

- Uwielbiam taką końcówkę, jaka była w Poznaniu. Po prostu wymarzona dla mnie.

- Ale przecież jesteś sprinterem, a w czwartkowej końcówce ostatnie 300 metrów było pod górę?

- To mi jednak nie przeszkadza. Potrafię dobrze finiszować w takich warunkach.

- Kto jest twoim najgroźniejszym rywalem podczas tegorocznego Tour de Pologne?

- Początkowo obawiałem się Oscara Freire (kolarz Rabobanku - trzykrotny mistrz świata - przyp. red.), ale on już nie jedzie w peletonie (wycofał się przed środowym etapem - przyp. red.). Teraz jest nim Fabrizio Guidi z Phonaku, który w środę mnie pokonał, choć podczas tamtego etapu na finiszu popełniłem błąd.

- Już niedługo mistrzostwa świata w Salzburgu (19-24 września). Na co liczysz w Austrii?

- Jeszcze nie jestem pewny, czy znajdę się w kadrze, ale występ w światowym czempionacie jest moim marzeniem.

Paweł Pieprzyca, Poznań

Blog Czesława Langa tylko w INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: Poznań | Daniele Bennati | kolarz | kolor | TDP | Tour de Pologne | tour | pologne | de Pologne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje