Reklama

Reklama

Tajner: PŚ w skokach może być przeniesiony do Wisły

Istnieje możliwość, że zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które mają się odbyć w styczniu 2011 r. w Zakopanem - mogą zostać przeniesione do Wisły. Do tej pory bowiem nie wiadomo czy uda się na czas skończyć budowę pawilonu przy Wielkiej Krokwi.

"Nie zakładam aby miało dojść do takiej sytuacji, ale w przypadku gdyby budowa pawilonu nie była ukończona to będziemy starali się przenieść te zawody do Wisły" - powiedział podczas wtorkowej konferencji w Krakowie prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Według najnowszych informacji budowa ma się zakończyć pod koniec listopada 2010 r. Jednak już jeden termin nie został dotrzymany (koniec sierpnia). Prezes PZN w piątek w Zakopanym spotka się w tej sprawie z władzami tamtejszego COS.

Także w tym samym dniu w stolicy Tatr Tajner będzie dyskutować z burmistrzami Szczyrku, Wisły i Zakopanego na temat organizacji letnich zawodów PŚ na igelicie "Pucharu Trzech Skoczni" (w tym na Wielkiej Krokwi miałyby się odbyć dwa turnieje - indywidualny i drużynowy - zaś na pozostałych obiektach po jednym indywidualnym).

Reklama

Z kolei już w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi odbędą się dwa konkursy w skokach narciarskich w ramach IV Pucharu Solidarności (w tym roku poświęcone pamięci Lecha Nazarkiewicza). Na razie nie wiadomo jacy zawodnicy z polskich kadr narodowych wezmą udział w tych zawodach. Na pewno zabraknie Adama Małysza (przygotowuje się do startów w PŚ). Ze względu na wspomnianą budowę zawody będzie mogło obserwować maksymalnie 1000 widzów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy